2018 Opel Insignia 1.6 CDTI Grand Sport Enjoy Yakıt Tüketimi

Makaleler
24
Yer
İstanbul
Araca yaklaşık 1 yıldır sahibiz. 30.000 km'de iken sıfıra yakın temiz alındı. İstanbul içi ve şehir dışı yakıt tüketimini paylaşmak istedim.

İstanbul içi:
Trafikte 6-7.5 litreyi buluyor. Agresif kullanılırsa 9 litre de görüyor.

Şehir dışı:
Ortalama 4-5 litre civarı yakıyor.

D segment, otomatik, önden çekişli, 6 vitesli. 136 HP. Araç 1447 kg.

Açıkçası rakipleriyle karşılaştırdığımızda (SuperB, Passat) ikisine göre daha atik ve kullanması eğlenceli geldi bana. SuperB çok hantal kalıyor bu üçüne göre.

Araç hakkında merak ettikleriniz, sorularınız varsa cevaplayabilirim.

Screenshot_9.png Screenshot_8.png Screenshot_7.png

Son düzenleme:
Araca yaklaşık 1.5 yıldır sahibiz. 30.000 km'de iken sıfıra yakın temiz alındı. İstanbul içi ve şehir dışı yakıt tüketimini paylaşmak istedim.

İstanbul içi:
Trafikte 6-7.5 litreyi buluyor. Agresif kullanılırsa 9 litre de görüyor.

Şehir dışı:
Ortalama 4-5 litre civarı yakıyor.

D segment, otomatik, önden çekişli, 6 vitesli. 136 HP. Araç 1447 kg.

Açıkçası rakipleriyle karşılaştırdığımızda (SuperB, Passat) ikisine göre daha atik ve kullanması eğlenceli geldi bana. SuperB çok hantal kalıyor bu üçüne göre.

Araç hakkında merak ettikleriniz, sorularınız varsa cevaplayabilirim.

Eki Görüntüle 427789 Eki Görüntüle 427792 Eki Görüntüle 427784
Yani bu tür şeyleri araç forumlarında paylaşmak daha mantıklı.

Son düzenleyen: Moderatör:
@Jira Afedersiniz ama kıçı kırık 0.9L Clio bile 90000'den başlıyor artık. Sıfır araç düşüncesi arada bir kurcalıyor aklımızı ama o iş geçti gitti artık, kabul etmek lazım gerçekten. Alınan araç eldekinin yerini doldursa neyse, çok berbat bir durum yaşıyoruz. Sizin araç bayağı yeni sayılır. O açıdan çok şanslısınız bu dönemde.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı