2024 yılında 2011 model MacBook alınır mı?

owenjaw

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Intel i3 9100-f, ASUS TUF GAMING GTX 1650 SUPER, MSI H310M PRO-VDH PLUS, 8x2 3400 mhz ram, Apacer Panther AS340 240GB SSD.
Selam, sorum üstteki gibi. 2024 yılında 2011 model MacBook almak istiyorum. Yapacağım tek şey internette takılmak, video ve dizi izlemek. Başka yapacağım bir şey yok. 5K'ya donanım olarak düşük ve kasma olasılığı yüksek Windows laptoplar yerine macOS işletim sistemli bir MacBook almak daha mantıklı geliyor. Daha stabil çalışıyorlar çünkü. Size göre bu görüş doğru mu? Siz olsanız ne yapardınız? Bütçem 5K maksimum. Fazla para harcamak istemiyorum. Önerilerinizi bekliyorum.

Selam, sorum üstteki gibi. 2024 yılında 2011 model MacBook almak istiyorum. Yapacağım tek şey internette takılmak, video ve dizi izlemek. Başka yapacağım bir şey yok. 5K'ya donanım olarak düşük ve kasma olasılığı yüksek Windows laptoplar yerine macOS işletim sistemli bir MacBook almak daha mantıklı geliyor. Daha stabil çalışıyorlar çünkü. Size göre bu görüş doğru mu? Siz olsanız ne yapardınız? Bütçem 5K maksimum. Fazla para harcamak istemiyorum. Önerilerinizi bekliyorum.
Stabil olsa bile o kadar eski bir laptopa 5K verilmez diye düşünüyorum Gordon ağabey. Aynı şeyleri telefondan da yapabiliyorken biraz gereksiz bir harcama olur.

Stabil olsa bile o kadar eski bir laptopa 5K verilmes diye düşünüyorum Gordon ağabey. Aynı şeyleri telefondan da yapabiliyorken biraz gereksiz bir harcama olur.
Gordon ağabey belim çok ağrıyor omurga eğriliğim var, yatakta yatarken bir şeyler izlemek istiyorum yoksa zaten masaüstüm var. Telefon küçük geliyor Gordon ağabey.

Sadece dediklerini yapacaksan alınır. Dandirik Chromebooklar bile kaç bin olmuşken değer ama bence yine de biraz bekleyip daha yeni bir modeli ucuza bulabilirsin. Biraz kovalamak gerekiyor.
Kesinlikle haklısınız, i5’li macbooklar 5k civarı. Biraz kovalayıp i7’li bakabilirim.

Bütçe nedir hocam?
5K hocam.

Gordon ağabey belim çok ağrıyor omurga eğriliğim var, yatakta yatarken bir şeyler izlemek istiyorum yoksa zaten masaüstüm var. Telefon küçük geliyor Gordon ağabey.
Değmez be hocam sırf telefon küçük diye bir laptopa 5K vermek. Anca zengin lüksüdür, zengin adamda 2011 model MacBook kullanmaz zaten ☹️

Kesinlikle haklısınız, i5’li macbooklar 5k civarı. Biraz kovalayıp i7’li bakabilirim.

5K hocam.
Macbook eski modeli olduğu için batarya konusunda sıkıntılı olur ama prizde kullanırsanız bence çok iyi bir seçim. https://www.sahibinden.com/ilan/iki...ook-pro-16-gb-ram-256-gb-ssd-1155445869/detay bu linkteki gibi bir MacBook Pro modeli kullanabilirsiniz. 16 gb ram ve ssd ile bence işinizi gayet iyi götürür. Bunun haricinde film-dizi izlemek için tablette alabilirsiniz. Ama ben olsam Macbook 2011 alırdım.

Değmez be hocam sırf telefon küçük diye bir laptopa 5K vermek. Anca zengin lüksüdür, zengin adamda 2011 model MacBook kullanmaz zaten ☹️

Konudan bağımsız yorum yapmayın lütfen. Arkadaş öneri istemiş, bize de bir şeyler önermek düşer. Caydırmak değil. Kendisi de farkındadır herhalde aldığı cihazın ve harcadığı paranın.

Ne zengini be hocam :D harçlıklardan biriktirdiğim para 5K o yüzden sınırım o :D. Şaka maka biraz genel hatlarıyla özetliyorum. Kütüphanede okulda vesaire de kullanıcam. iPad almak yerine daha mantıklı geldi bana.

Yeni konular

Geri
Yukarı