2024'te 1050 Ti laptop alınır mı?

Arkadaşlar alınmaz demiş ama fiyata göre düşünmek lazım. Mouse hariç 6.2k gibi düşünsek güzel fiyat.
O fiyata iyi bir cihaz, yapılacak işe göre alınabilir fakat arkadaş cs2 oynamak için almak istediğini söylüyor. 1050-1050ti laptopların günümüz oyunları için performansı yerlerde, cs2 performansı da iyi değil. O nedenle alınmaz dedim.

Bu fiyata RTX 3090 mı bekliyorsunuz?
1050ti eski olsa da hala iş görür durumda. Düşük kalitede çoğu oyunu oynatır. Kaldı ki arkadaş sadece CS2 oynayacak.
Hem de bildiği birinden alacak. 15.000 TL'lik dizüstü bilgisayarlarda ekran kartı bile bulunmadığını göz önüne alırsak çok iyi fiyat bence.
Zaten yaz sonunda da elinden çıkaracakmış.

Test için 3DMark testi ve Cinebench testlerini yapabilirsiniz.

O fiyata iyi bir cihaz, yapılacak işe göre alınabilir fakat arkadaş cs2 oynamak için almak istediğini söylüyor. 1050-1050ti laptopların günümüz oyunları için performansı yerlerde, cs2 performansı da iyi değil. O nedenle alınmaz dedim.
1050ti ile orta-yüksek ayarlarda 1080p 120 FPS üstü alıyorum nasıl iyi değil? O düzeyde laptopun ekranı zaten 60 Hz'den fazla değildir.

çözünürlük? 1650 zar zor görüyor o fpsleri 1080p'de
900P 4:3 oynuyorum ki zaten CS:GO oynarken de öyle oynuyordum. Genelde Valorant yüksek çözünürlükte oynanırken CS düşük çözünürlükte oynanıyor. Rekabetçi değil de daha çok grafiklerden keyif alarak oynamak istiyorsa tabii ki 1050 sırtlamaz.

Bu fiyata RTX 3090 mı bekliyorsunuz?
1050ti eski olsa da hala iş görür durumda. Düşük kalitede çoğu oyunu oynatır. Kaldı ki arkadaş sadece CS2 oynayacak.
Hem de bildiği birinden alacak. 15.000 TL'lik dizüstü bilgisayarlarda ekran kartı bile bulunmadığını göz önüne alırsak çok iyi fiyat bence.
Zaten yaz sonunda da elinden çıkaracakmış.

Test için 3DMark testi ve Cinebench testlerini yapabilirsiniz.
15k'ya kimse almaz hocam. Taş çatlasın 9-10k. Laptop 6k'ya denk geldiğinden bence de iyi bir alışveriş.

7K'ya alınır, bedava.

Çözünürlük? 1650 zar zor görüyor o FPS'leri 1080P'de. Oyun optimizasyon özürlüsü.
1080P CS oynamanın mantığı yok pek zaten, optimizasyonu kötü değil.
1024x768 Full low ayarlarda tatmin eder.

4:3 CS, 2019 öncesi çıkan oyunları iyi grafiklerde 1080p'de, yeni oyunları 720P low ayarlarda gayet oynatır makine. Çoğunu en azından. 1080 Ultra takıntınız yoksa yeterli olur, keyif de verir.

Son düzenleme:
Selamünaleyküm arkadaşlar, laptop almayı düşünüyorum. Şu anlık amacım cebimden en az parayı çıkararak bir laptop alıp hafta sonları da CS2 oynamak o yüzden 2. el düşünüyorum. 1050 Ti, i7 8750H, 16 GB RAM, 1 TB HDD, 250 GB SSD'li bir laptop var arkadaşta yanında da piyasa fiyatı 1K olan bir mouse verecek 7 küsure. Sizce alınır mı? Yazın sonuna doğru elden çıkartabilir miyim? Hangi testleri yapmalıyım pil için ve bileşenleri için?

Alınmaz. 1050 Ti çok eski kalıyor artık.

Geri
Yukarı