2060 ile 3060 arasında fiyat farkına değer fark var mı?

2.elden alınmadıkça o iki model de alınmaz.
0 olarak 7600XT altına bakmayın.
Önerim 2.elden 7700XT olur.

Hangi amaçla kullanacağınıza dikkat etmemişim o zaman bilemem ben oyun için demiştim. Kusura bakmayın.
Yok hocam sıkıntı yok, 4060 için 800 watt alsam uygun olur mu? Ve birde bu PSU işinde illa Gold sertf olmalı mı yoksa Bronze olsada sıkıntı olmaz mı?

Biraz üstüne çıkabilirsen direkt DDR5 sisteme geçebilirsin. Kaldı ki kesinlikle değer.
Ddr5 ve ddr4 arasındaki fark nedir hocam? Cahilim kusuruma bakmayın :(

2.elden alınmadıkça o iki model de alınmaz.
0 olarak 7600XT altına bakmayın.
Önerim 2.elden 7700XT olur.
Hocam Adobe için Nvidia uygun dediler. 4060 almayı düşünüyorum

Yok hocam sıkıntı yok, 4060 için 800 watt alsam uygun olur mu? Ve birde bu PSU işinde illa Gold sertf olmalı mı yoksa Bronze olsada sıkıntı olmaz mı?

DDR5 yeni nesil olduğu için upgrade konusunda aşırı rahatlatıyor.
4060 için 800W fantezi olur gerek yok. Max 700W iş görür.

Atılan sisteme bakın.

Sıfırdan topluyorum hocam, bütçem 25k kadar çoğunlukla Adobe programlarını kullanacağım ve sıkıldığım zaman açıp oyun oynayacağım bir PC istiyorum.
Sonunda baklayı çıkarabildik :D
O bütçeye +AM5 soketli ( AMD işlemcilerde bulunan son teknolojide ki soket)
ve Rtx 4060 veya Rx 7600'lü, sizi uzunca bir süre götürecek, oyunlarda sıkıntı çıkarmayan ve diğer programlarda işinizi rahatlıkla yapabileceğiniz bir sistem alınabilir.
Hazır sistem alınmasını öneririm ben, toplamaya göre biraz daha uygun oluyor fiyatı ve bilgisayardan anlamıyorum yazmışsınız. Direk tak çalıştır olur hemde hazır sistem.
(İşlemci Intel olacak illa derseniz bekleyin çünkü yeni soketli işlemciler çıkacak ve bütçede LGA 1700 alınmaz. Güncel bir sisteminiz olsun isterseniz ya +AM5 soketli AMD işlemcili sistem tercih edin veya İntel'in yeni işlemcisinin çıkmasını bekleyin..)

Herşeyden önce daha yeni nesil bir sistem. Sadece ram olarak değil aynı zamanda işlemci olarak daha üstün. Yani özellikle anakart ileride yükseltme için çok uygun bir anakart. Bu arada Ekran kartı olarak zaten yine 4060 tercih ediliyor. İşlemci olarak da intel demişsin. Ancak bu işlemci daha iyi olurken aynı zamanda amd işlemci tarafından gayette fazlasıyla kullanılıyor bu tarz programlar.

Bir de Gold zorunlu mu PSU da yoksa Bronze'de olur mu?

Gold olması verimlilik açısından daha iyi. Ancak genelde pek dikkat edildiğini sanmıyorum. Bu gold seriler daha pahalı olduğu için biraz da bütçe meselesi. Ama attığım sistem gayet güzel.

Sonunda baklayı çıkarabildik :D
O bütçeye +AM5 soketli ( AMD işlemcilerde bulunan son teknolojide ki doket)
ve Rtx 4060 veya Rx 7600'lü, sizi uzunca bir süre götürecek, oyunlarda sıkıntı çıkarmayan ve diğer programlarda işinizi rahatlıkla yapabileceğiniz bir sistem alınabilir.
Hazır sistem alınmasını öneririm ben, toplamaya göre biraz daha uygun oluyor fiyatı ve bilgisayardan anlamıyorum yazmışsınız. Direk tak çalıştır olur hemde hazır sistem.
(İşlemci Intel olacak illa derseniz bekleyin çünkü yeni soketli işlemciler çıkacak ve bütçede LGA 1700 alınmaz. Güncel bir sisteminiz olsun isterseniz ya +AM5 soketli AMD işlemcili sistem tercih edin veya İntel'in yeni işlemcisinin çıkmasını bekleyin..)
Peki hocam birde benim topladığıma bakın bir cahil nasıl topluyor :)
İşlemci: İ5-12400F
Ek: Rtx 4060 (8gb)
Kasa: DeepCool CC560
PSU: DeepCool PF750D
Sıvı soğutma: DeepCool Le500 Marss
Anakart: ASRock B760M-HDV/M.2 D4
Monitör: Galax 24" FHD IPS 144Hz
M.2 SSD: Samsung Evo 1Tb

Geri
Yukarı