2060 ile 3060 arasında fiyat farkına değer fark var mı?

He valla belirtmedim kusura bakmayın, ama bu sistemde fena değil gibi geldi bi bakın :D kendi kafamda kurduğum bir sistem
Monitör dahilse bütçeye sistem parçaları değişir ozaman.
Intel tercih edebilirsiniz ozaman.
AM4 soketli veya LGA 1700 soketli bir sistem bakacağız size.
Ben işlemciyi F/P açısındam AMD tarafından tercih etme yönündeyim yine ama tercihe göre değişebilirsiniz.
Şu sistemde ki güç kaynağını, 1000₺ farkla MSI'yın 650W'lık güç kaynağı ile değişin. Kalan bütçeylede monitör alırsınız.

Bu arada sizi attığınız sistem nasıl 25K olabiliyor :D
30.000₺'den aşağı tutmaz o parçalar monitörle birlikte.

He vallahi belirtmedim kusura bakmayın, ama bu sistemde fena değil gibi geldi bir bakın :D kendi kafamda kurduğum bir sistem

Vallahi hocam ben son kez hatırlatmamı yapayım. Attığım sistem varken sizinki tercih edilmez. Ha tabii 25binden daha az bir fiyata topladıysan ve monitör de alacaksan o zaman bir ihtimal. Ama almışken attığımı öneririm gerisi sana kalmış.

Monitör dahilse bütçeye sistem parçaları değişir ozaman.
Intel tercih edebilirsiniz ozaman.
AM4 soketli veya LGA 1700 soketli bir sistem bakacağız size.
Ben işlemciyi F/P açısındam AMD tarafından tercih etme yönündeyim yine ama tercihe göre değişebilirsiniz.
Şu sistemde ki güç kaynağını, 1000₺ farkla MSI'yın 650W'lık güç kaynağı ile değişin. Kalan bütçeylede monitör alırsınız.

Bu arada sizi attığınız sistem nasıl 25K olabiliyor :D
30.000₺'den aşağı tutmaz o parçalar monitörle birlikte.
Güzelmiş hocam teşekkürler, ama tamamen merakımdan soruyorum pek anlamama rağmen topladığım PC giriş - orta için kaliteli sayılabilir mi? Rahatsız ettiğim için özür dilerim ❤️

Güzelmiş hocam teşekkürler, ama tamamen merakımdan soruyorum pek anlamama rağmen topladığım PC giriş - orta için kaliteli sayılabilir mi? Rahatsız ettiğim için özür dilerim ❤️
Estağfurullah hocam ne rahatsızlığı.☺️
Yardımcı olmak için bu sitede üyeyiz zaten.
Şöyle anlatayım. Sizin topladığınız sistem 30.000₺'den aşağı tutmaz parçaları, alınmaz değil kesinlikle. Parçalar kaliteli fakat tercih meselesine bağlı olarak ben AMD işlemci öneriyorum. 12400F'de kötü değil fakat dediğim gibi.
Ha birde sıvı soğutma yerine bence kule tipi soğutucu kullanmak daha uzun ömürlü ve performanslı.
Sıvı soğutmalar belli bir süre sonra bozuluyor. Pek kullanışlı değil bence. Kule tipilerde kafanız biraz daha rahat olur.
Kalite olarak da bence yüksek kaliteli bir sistem. Bir çok oyunu yüksek ayarlarda oynarsınız akıcı bir şekilde.
Oyun testlerinde ki performansıda, birebir aynı olmamakla birlikte şu şekilde:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
(Benim attığım sistemin oyun testi)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
(Sizin attığınız sistemin oyun testi)

Ama size önerim, +AM5 soketli, DDR5 sistem almanız olur veya yeni çıkacak İntel işlemcili bir sistem. Güncellik açısından uzunca bir süre götürür sizi ve yükseltme yapmak istediğinizde çok rahat olursunuz yani ekleyebileceğiniz parçalar daha fazla olur.

Şöyle anlatayım. Sizin topladığınız sistem 30.000₺'den aşağı tutmaz parçaları, alınmaz değil kesinlikle. Parçalar kaliteli fakat tercih meselesine bağlı olarak ben AMD işlemci öneriyorum. 12400F'de kötü değil fakat dediğim gibi.
Ha birde sıvı soğutma yerine bence kule tipi soğutucu kullanmak daha uzun ömürlü ve performanslı.
Sıvı soğutmalar belli bir süre sonra bozuluyor. Pek kullanışlı değil bence. Kule tipilerde kafanız biraz daha rahat olur.
Kalite olarak da bence yüksek kaliteli bir sistem. Bir çok oyunu yüksek ayarlarda oynarsınız akıcı bir şekilde.

Ama size önerim, +AM5 soketli, DDR5 sistem almanız olur veya yeni çıkacak İntel işlemcili bir sistem. Güncellik açısından uzunca bir süre götürür sizi ve yükseltme yapmak istediğinizde çok rahat olursunuz yani ekleyebileceğiniz parçalar daha fazla olur.
Kule tipi nasıl oluyor hocam sadece fan gibi olan mı oluyor?

V
Ve hangisi iyidir?

V

Ve hangisi iyidir?
Soğutucu performansı olarak, sıvı soğutma biraz daha iyidir kule tipi olarak ama gözle görülür bir fark yoktur öyle fazla.
Normal stok fanlar gibi üzerine takılı duruyor.
Performansı nasıl bilmiyorum ama genelde şu şekilde oluyor görüntüleri.

Soğutucu performansı olarak, sıvı soğutma biraz daha iyidir kule tipi olarak ama gözle görülür bir fark yoktur öyle fazla.
Normal stok fanlar gibi üzerine takılı duruyor.
Performansı nasıl bilmiyorum ama genelde şu şekilde oluyor görüntüleri.
Peki hocam soğutucular ekran kartını soğutmuyor değil mi? Yoksa ayrı birtane var mı ekran kartı için.

Bana hep AMD işlemci sadece oyun için olarak empoze edildi, Intel ise hem oyun hemde iş programları (Adobe) için diye diye beynine soktular, kendimi koyun gibi hissediyorum 😅

Peki hocam soğutucular ekran kartını soğutmuyor değil mi? Yoksa ayrı birtane var mı ekran kartı için.

Bana hep AMD işlemci sadece oyun için olarak empoze edildi, Intel ise hem oyun hemde iş programları (Adobe) için diye diye beynine soktular, kendimi koyun gibi hissediyorum 😅
Bakın şimdi AMD en iyisidir kafasına girmeyelim. İkisinin de ayrı teknolojileri var. Ben fiyat performans olarak AMD tercih ederim ama İntel'de kesinlikle kötü değil.
İkisinde de iyi ve kötü modelleri var.
Bu söylediğimiz kule tipi ve sıvı soğutucular işlemci için oluyor hocam.
Ekran kartının kendine özel soğutması var zaten.

Bakın şimdi AMD en iyisidir kafasına girmeyelim. İkisinin de ayrı teknolojileri var. Ben fiyat performans olarak AMD tercih ederim ama İntel'de kesinlikle kötü değil.
Bu söylediğimiz kule tipi ve sıvı soğutucular işlemci için oluyor hocam.
Ekran kartının kendine özel soğutması var zaten.
Anladım hocam anakart için ASRock B760M-HDV alınır mı peki? En azından bilmiş olayım.

Geri
Yukarı