23 bin TL sistem önerisi

eymexciv

Zeptopat
Daha fazla  
Selam, PC almak için PS4'ü sattım fakat nereden alsam bilemiyorum. İlk başta İtopya'daki Phoenix-4060/ AMD Ryzen 5 5500/ASUS GeForce RTX 4060 Dual whıte OC 8GB/16GB DDR4/500GB NVMe M.2 SSD/Geforce RTX Ray Tracing'i düşündüm. 20000 TL fiyatlı bir sistem. Lâkin, İtopya berbat şeklinde bir sürü şikayet var. Sinerji'yi ovuyorlar gibi. Nereden almam lazım ya da 23K gibi bir fiyata kasa önerisi var mı güvenilir yerden?

Selam, PC almak için PS4'ü sattım fakat nereden alsam bilemiyorum. İlk başta İtopya'daki Phoenix-4060/ AMD Ryzen 5 5500/ASUS GeForce RTX 4060 Dual whıte OC 8GB/16GB DDR4/500GB NVMe M.2 SSD/Geforce RTX Ray Tracing'i düşündüm. 20000 TL fiyatlı bir sistem. Lâkin, İtopya berbat şeklinde bir sürü şikayet var. Sinerji'yi ovuyorlar gibi. Nereden almam lazım ya da 23K gibi bir fiyata kasa önerisi var mı güvenilir yerden?
Hazır mı alacaksınız toplama mı. Toplama öneriyorum açıkçası.

İtopya kötü firma değil her yer için şikayetler var, kafan karıştıysa gaming.gen.tr, gamegaraj.com, incehesap.com ya da Vatan Bilgisayar'da bazen güzel fiyata hazır sistemler olabiliyor. Ayrıca bütçe artarsa 26-27k liraya öneride bulunabilirim.

Hazır mı alacaksınız toplama mı. Toplama öneriyorum açıkçası.
Önerirseniz toplama yapabilirim. Bilgim yok çok bu konularda.

İtopya kötü firma değil her yer için şikayetler var, kafan karıştıysa gaming.gen.tr, gamegaraj.com, incehesap.com ya da Vatan Bilgisayar'da bazen güzel fiyata hazır sistemler olabiliyor. Ayrıca bütçe artarsa 26-27k liraya öneride bulunabilirim.
İnventus hakkında bı dusunceniz var mı acaba?

Bütçe biraz daha artarsa şu kasayı öneririm.
Eğer ekran kartı Nvidia tercih edersenizde şunu öneririm:
Kasayı +563₺ farkla XPG markalı psu ile değişin kesinlikle.

Ve bence bu bütçede AM5 soketli işlemci ve DDR5 bellekli anakart ve ram tercih edin derim. Geleceğe dönük güncel bir sisteminiz olur.
Eğer işlemciyi Intel tercih ediyorsanız, yeni soketli işlemciler çıkacak bu senenin sonlarına doğru. Onlardan bekleyip alabilirsiniz ama fiyatı ne olur bilemem. LGA 1700 soketli işlemcileri kesinlikle tercih etmeyin. Yükseltme yaptığınızda seçenekleriniz az olur.

Bütçe biraz daha artarsa şu kasayı öneririm.
Eğer ekran kartı Nvidia tercih edersenizde şunu öneririm:
Kasayı +563₺ farkla XPG markalı psu ile değişin kesinlikle.

Ve bence bu bütçede AM5 soketli işlemci ve DDR5 bellekli anakart ve ram tercih edin derim. Geleceğe dönük güncel bir sisteminiz olur.
Eğer işlemciyi Intel tercih ediyorsanız, yeni soketli işlemciler çıkacak bu senenin sonlarına doğru. Onlardan bekleyip alabilirsiniz ama fiyatı ne olur bilemem. LGA 1700 soketli işlemcileri kesinlikle tercih etmeyin. Yükseltme yaptığınızda seçenekleriniz az olur.
Kral çok yabancıyım toplamaya ondan ne desen tamamım, popüler FPS oyunlarında kaç FPS alırım bunlarla tahmin verebilir misin? Ek olarak asıl sikintim güven. Güven ve FPS konusunda sıkıntı yasatmayacaksa (Mesela Valorant'ta vesaire kaç FPS alır?) seve seve alayım.

Kral çok yabancıyım toplamaya ondan ne desen tamamım, popüler FPS oyunlarında kaç FPS alırım bunlarla tahmin verebilir misin? Ek olarak asıl sikintim güven. Güven ve FPS konusunda sıkıntı yasatmayacaksa (Mesela Valorant'ta vesaire kaç FPS alır?) seve seve alayım.
İlk attığım sistemin oyun testleri (ekran kartı modeli farklı ama çok yakındır performansları)
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İkinci attığım sistemin oyun testleri
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şunu belirteyim. Video da ki FPS'ler birebir aynı olmaz ve videolar 7 ay önce çekilmiş. Anakart ve Ram modelleri de farklı.
Fakat aynı değerleri vermese de çok yakın sonuçlar alırsınız yine de.

Güven konusunda kefil olmam fakat burası bilindik bir bilgisayar mağazasıdır. İnternette ki yorumlarıda fena değil. Yani parçaların sıfır olup olmadığına dair bir endişeniz veya replika bir ürün kullanmayla ilgili bir şüpheniz olmasın.
Bu tür konularda çoğu firma çok dikkat ediyor çünkü çok fazla rekabet var aralarında.

Ben Altta attığım Rtx 4060'lı sistemi tercih ederdim açıkcası. Nvidia'nın RTX ve DLSS teknolojileri benim çok hoşuma gidiyor ama diğer sistemde kötü değil. Onda da FSR gibi teknolojiler mevcut.
Fakat fiyat performans açısından AMD her ne kadar 1-0 önde olsada Nvidia'ya karşı, yazılımsal olarak sorunları eskisi kadar olmasa da, devam ediyor maalesef.
Nvidia'da bu tür sorunlar, AMD kadar pek olmuyor.
Söylediğim teknolojileri ve sorunları araştırın öyle karar verin derim.

Bu iki sistemde sizi uzun bir süre götürecektir. Çok güçlü parçaları var sistemde. Gta 6'yı felan çok rahat oynarsınız diyebilirim hemde :D

Unutmadan, video da gördüğünüz gibi Valorant'da 400-500 FPS'leri görebiliyorsunuz fakat iyi bir monitörünüz yoksa bu FPS'leri sistem çalıştırmaya gücü yetse de, monitör gösteremez. Atıyorum 60hz 1080p monitörünüz var. 500FPS alsanız bile oyunda siz onu monitörden dolayı 60 FPS alıyormuş gibi hissedersiniz.
Bunun için de en azından 144Hz'lik bir monitör veya daha üstü bir monitör almanızı öneririm. Valorant, CS2, LoL gibi oyunlarda, monitörün oynanışa çok fazla etkisi vardır.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı