2400 MHz Anakarta 3200 MHz RAM Takılır Mı?

DryAnger

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba. Şu anlık RAM kapasitemi arttırmak ve ileriye dönük bir şekilde 3200 MHz 16 GB RAM almak istiyorum. Anakartım 2400 MHz destekliyor ancak işlemcim i5 6.Nesil olduğu için maksimum 2133 MHz destekliyor. 3200 MHz alıp taksam düzgün çalışır mı? Ve maksimum 500 TL bütçeye önerebileceğiniz 16 GB RAM var mıdır?

Sistem:
-H270-A PRO
-i5 6402P
-8 GB 2400 MHz Corsair RAM

Son düzenleyen: Moderatör:
En mantıklı hareketi yaparsınız. Anakartınız 2400 MHz destekliyor ise 2400 MHz üstüne çıkamıyorsunuz, boşuna para vermiş olmuyor asıl geleceğe yatırım yapıyorsunuz. Köşeye gelecek için para koymak için şu an o parayı koymak sıkıyor ancak gelecekte rahat edeceksiniz.

En mantıklı hareketi yaparsınız. Anakartınız 2400 MHz destekliyor ise 2400 MHz üstüne çıkamıyorsunuz, boşuna para vermiş olmuyor asıl geleceğe yatırım yapıyorsunuz. Köşeye gelecek için para koymak için şu an o parayı koymak sıkıyor ancak gelecekte rahat edeceksiniz.
Teşekkürler o zaman şimdilik 2133'te idare edeceğiz ama çalışmasına sevindim.
Peki CL'sinin farklı olması sıkıntı yaratır mı?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı