25.000 TL'ye kadar sistem önerisi

Bütçe
25.000 Tl
Neden? 1080p için gayet iyi bir kart. Sırf 8 GB VRAM'den dolayı "ezbere" cevap vereceksen gerek yok vermene. Direkt cevap vereyim: 8 GB VRAM, 1080p için oyunların %99'undan fazlasında yeterli. RTX 4060 ile bazı oyunları 2K çözünürlükte de akıcı oynayabilir.

Attığın hazır sistem kötü. Düşük kalite parçaları doldurmuşlar. Sadece ekran kartına bakıp o sistemi önerdiğine çok eminim.

Gaming genden önermenizi anlıyorum. Sadece ASUS MSI markalarını kullanıyorlar.
Benim anlatmak istediğimi hala anlamamışsınız. Şu an elimde XFX 6700 XT ve Gigabyte B550 sistem var. 3 ay önce aldım attığım siteden ve hiçbir sorun vesaire görmedim. Bu zamana kadar sorunsuz her oyunu ultrada oynayabiliriyorum. Ama sizin marka takıntınız varsa onu bilemem.
İleri dönük olması açısından Ryzen 5 7500F işlemci öneriririm. Ama ekran kartı tarafında RTX 4060 ve RX 7600 asla önermem. İleri dönüklülük için. Onun yerine RTX 4070 veya RX 7700 öneririm.
8 GB VRAM şu an yeterli olabilir. İlerisi için 1080p de olamayacak belki de bilemeyiz. DLSS 3, fg ve teknolojileri için diyorsanız. NVIDIA kullanmaya devam edin o zaman siz.
Her zaman fiyat / performans taraftarıyım. AMD veya NVIDIA fanboyluğu yapmıyorum.

@VaanquaseTr Dostum marka takıntısı ne alaka? Ben marka takıntım var mı dedim? Gaming.Gen.TR ne alaka? ''şu an'' 25.000 TL'ye alınabilecek en iyi sistem orada diye oradan önerdim. Babamın şirketi değil.

6700 XT ile ultrada oynuyorsun diye 6700 XT mi önerelim? Ne alakası var? Ben de RX 6600 ile her oyunu oynuyorum. Eee RX 6600 mü önereyim? Attığın siteye dair hiçbir şey söylemedim. Gaming.Gen.TR'yi de savunmadım, neden kafanda kurguluyorsun? Ben attığın siteye dair bir şey söyledim mi?

AMD'nin ''kas gücü'' dışında hiçbir avantajı yok. RTX 4000 serisinin alınması çok daha mantıklı. DLSS teknolojisi, FSR'dan çok daha iyi ve verimli çalışıyor. Watt başına performans konusunda NVIDIA daha mantıklı. Frame Generation teknolojisi keza çok faydalı. Bunun yanı sıra stabil sürücüler, Ray Tracing performansı, render vb. işlemlerde çok daha başarılı olması ve dahası... NVIDIA her alanda önde. Sırf sen kullanıyorsun ve sorun çıkmadı diye öneriyorsun sen. Ben de AMD kullanıyorum, ben de o zaman sırf kendim kullanıyorum diye önereyim, olur mu?

Her zaman fiyat / performans taraftarıyım. AMD veya NVIDIA fanboyluğu yapmıyorum.
Her zaman F/P olmak yerine biraz da ''kalite'' taraftarı olmak lazım. Ben de fanboyluk yapmıyorum. Öyle olsam gider ben de RX 6600 yerine 3060 alırdım mesela değil mi? Mantıklı olan ne ise onu öneriyorum.

Attığın sistem de bileşen kalitesi açısından berbat. Sırf bir tık daha iyi ''kas performansı'' alacak diye neden saçma sapan bileşenler alsın?

Hocam siz @@Caner Uncu arkadaşın önerdiği sistemi alın. Güle güle kullanın hayırlı olsun.
Tartışmaktan indirimlerden oyun bakamadım iyi geceler. DDR5 sistem alabiliyorsanız alın yeni nesil iyidir.

Hocam 7500F çok ısınıyor diyorlar. Gameplay testlerde 97 dereceye kadar çıkıyor, ne yorum yaparsiniz konu hakkinda.

Geri
Yukarı