25 bin TL'ye sistem önerisi

zimpara36

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, bütçem yaklaşık 25 civarı. 3 sistem buldum.

Bu sistem: VULCAN-7500F / AMD Ryzen 5 7500F MPK / GALAX GeForce RTX 4060 Ti EX 1-Click OC 8GB / 16GB RAM / 500GB M.2 SSD Gaming Bilgisayar - Gaming.Gen.TR
28 olması nedeniyle bütçemi biraz esnetiyor, biraz beni zorlamış oluyor.

2. sistem: SUNRISE-7500F / AMD Ryzen 5 7500F MPK / GALAX 1-Click OC 2X GeForce RTX 4060 8GB / 16GB RAM / 500GB M.2 SSD Gaming Bilgisayar - Gaming.Gen.TR

Bütçeme tam uyuyor, rahat alabiliyorum.

3. sistem:

Bütçeme uyuyor, alabiliyorum.

Bu 3 sistem arasında kaldım. Açıkçası 28k olan sistemde çok hoşuma gidiyor, biraz zorlarsam onu alabilirim. Ek olarak bunlara monitör de alacağım. Bunu da düşünerekten 28k olan beni zorluyor ama 24K ve 25k olanlar bana çok uygun geldi. Ama sağlam bir sistem olsun.

1080p oyunları rahat, akıcı, yüksek ayarlarda oynamak istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ti alınca bir de monitörde ekleyeceğim o zaman üstüne galiba işlemci soğutucuda eklemem gerek SSD de yükselince bir 35k civarına yaklaşıyor maliyet bu biraz canımı sıkıyor sadece.

Ek olarak seçtiğim sistemler nasıl Ti olan model iyi midir fiyatına göre araştırmalarım sonucu bu sistemleri buldum.

Ti alınca bir de monitörde ekleyeceğim o zaman üstüne galiba işlemci soğutucuda eklemem gerek SSD de yükselince bir 35k civarına yaklaşıyor maliyet bu biraz canımı sıkıyor sadece.

Ek olarak seçtiğim sistemler nasıl Ti olan model iyi midir fiyatına göre araştırmalarım sonucu bu sistemleri buldum.
Sizin toplam bütçeniz nedir monitörle birlikte max olarak. Ona göre bişe ayarlayalım.

Yani yaklaşık 25-30 civarı bir bütçem var bu 3 sistemi beğendim 10 bin önden geri kalan 20 bini borçla ayarlayacağım o şekilde alacağım için biraz daha zorlayabiliyorum şu an bu Ti sistem ile ASUS monitör koydum 34 bin civarı oldu fiyat ama beni biraz zorluyor 25-30 civarı toplam olsa çok iyi olurdu benim için.

Yani yaklaşık 25-30 civarı bir bütçem var bu 3 sistemi beğendim 10 bin önden geri kalan 20 bini borçla ayarlayacağım o şekilde alacağım için biraz daha zorlayabiliyorum şu an bu Ti sistem ile ASUS monitör koydum 34 bin civarı oldu fiyat ama beni biraz zorluyor 25-30 civarı toplam olsa çok iyi olurdu benim için.
O zaman yukardaki Sunrise sistem+ 4K ya da böyle bi monitör yapıştırıp yoluna devam ediceksin kanka.

Soğutucu olarkta bunu ekle 29.5K civarı tutar. İsteğine görede SSD 1TB yaparsın 30.5K civarı tutar orası sana kalmış.

O zaman yukardaki Sunrise sistem+ 4K ya da böyle bi monitör yapıştırıp yoluna devam ediceksin kanka.

Soğutucu olarkta bunu ekle 29.5K civarı tutar. İsteğine görede SSD 1TB yaparsın 30.5K civarı tutar orası sana kalmış.
Sunrise olan sistem iyi midir hocam yani onu alınca üstüne soğutucu ve SSD de ekleyebiliyorum ama Vulcan olanı alınca SSD ve soğutucu eklersem 30 k oluyor sistem üstüne 4K monitör 34 k ya gelmiş oluyor ama RTX 4060 Ti var onda bu aklımı çok çeliyor almışken sağlam mı olsa diyorum 4060 la Ti arasında 4K'lık fark var değer mi acaba?

Sunrise olan sistem iyi midir hocam yani onu alınca üstüne soğutucu ve SSD de ekleyebiliyorum ama Vulcan olanı alınca SSD ve soğutucu eklersem 30 k oluyor sistem üstüne 4K monitör 34 k ya gelmiş oluyor ama RTX 4060 Ti var onda bu aklımı çok çeliyor almışken sağlam mı olsa diyorum 4060 la Ti arasında 4K'lık fark var değer mi acaba?
Tİ bildiğin baya güçlü 4060'a göre zaten oyun performansında tokatlıyor kas gücünde. + olarak Render ve Cuda çekirdekleride fazla, iş için vesairede önde yani.

Geri
Yukarı