25 bin TL'ye sistem önerisi

Tİ bildiğin baya güçlü 4060'a göre zaten oyun performansında tokatlıyor kas gücünde. + olarak Render ve Cuda çekirdekleride fazla, iş için vesairede önde yani.
Sence 4K ek bütçeye göre değer mi yani zorlanmalı mı sonuçta bu kadar iyi bir sistem alıyoruz yani almışken iyi alayım düşünceside var kafamda biraz :)

Sence 4K ek bütçeye göre değer mi yani zorlanmalı mı sonuçta bu kadar iyi bir sistem alıyoruz yani almışken iyi alayım düşünceside var kafamda biraz :)
Kendin söylüyorsun işte alabiliyorken en iyisini almak mantıklı. Bence değer millet neden para harcıyor daha çok FPS için veya işlerini daha hızlı görebilmek için. Kaldı ki gerçekten gözle görülür fark var Tİ ile düz 4060 ın arasında.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sunrise olan sistem iyi midir hocam yani onu alınca üstüne soğutucu ve SSD de ekleyebiliyorum ama Vulcan olanı alınca SSD ve soğutucu eklersem 30 k oluyor sistem üstüne 4K monitör 34 k ya gelmiş oluyor ama RTX 4060 Ti var onda bu aklımı çok çeliyor almışken sağlam mı olsa diyorum 4060 la Ti arasında 4K'lık fark var değer mi acaba?

7500F stok soğutucusuyla birlikte geliyor zaten, ekstra bir soğutucuya bütçe ayırmak yerine o parayı 4060 Ti için kullanmak daha mantıklı.

Kendin söylüyorsun işte alabiliyorken en iyisini almak mantıklı. Bence değer millet neden para harcıyor daha çok FPS için veya işlerini daha hızlı görebilmek için. Kaldı ki gerçekten gözle görülür fark var Ti ile düz 4060'ın arasında.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Arkadaşta cevaplamışta tam da onu soracaktım stok soğutucu işlemci için yeterli olur mu ne kadar götürür? Ondan kısmak mantıklı mı?

Bir de 1x16 RAM var çift kanal ile arasında çok fark olur mu?

Arkadaşta cevaplamışta tam da onu soracaktım stok soğutucu işlemci için yeterli olur mu ne kadar götürür? Ondan kısmak mantıklı mı?

Bu videoda 7500F'i kendi soğutucusuyla kullanıyor Murat Gamsız ve yeterli olduğunu söylüyor. Ram'i 1x16 almak daha mantıklı çünkü daha sonra bir tane daha 16 GB'lık ram alıp o zaman dual channel çalıştırabilirsin.

Yaza kadar idare eder. Kasa kötü değil sistemde. Ama eline para geçtim bı hava soğutucu almak mantıklı olur.

Yaza kadar idare eder. Kasa kötü değil sistemde. Ama eline para geçtim bir hava soğutucu almak mantıklı olur.

Peki hocam Gaming gen TR hakkında ne düşünüyorsunuz yani alırım mesela arıza vb gibi bir olay olur mu teknolojik parçalar sonuçta :) şanssız olmayız umarım.

Gaming gen TR'den alışveriş yapmadım ama yapanı biliyorum gayet güvenli ve iyi fakat teknik servis açısından sorunları olduğunu söylüyorlar ayrıca ek bir şey alacaksan ve onun da sisteme kargolamadan önce takılmasını istiyorsan kesinlikle not olarak eklemelisiniz.

Sunrise olan sistem iyi midir hocam yani onu alınca üstüne soğutucu ve SSD de ekleyebiliyorum ama Vulcan olanı alınca SSD ve soğutucu eklersem 30 k oluyor sistem üstüne 4K monitör 34 k ya gelmiş oluyor ama RTX 4060 Ti var onda bu aklımı çok çeliyor almışken sağlam mı olsa diyorum 4060 la Ti arasında 4K'lık fark var değer mi acaba?

Hocam şu AOC monitörle ilgili şey diyecektim benim monitör koyacağım yerin masamda yüksekliğİ 40 cm yani bu monitör sığacak mıdır yükseklik olarak ya da standsız mı kullansam bilemedim veya başla monitör önerimiz var mı standsız kullanmanın zararı olur mu?

O zaman yukardaki Sunrise sistem+ 4K ya da böyle bi monitör yapıştırıp yoluna devam ediceksin kanka.

Soğutucu olarkta bunu ekle 29.5K civarı tutar. İsteğine görede SSD 1TB yaparsın 30.5K civarı tutar orası sana kalmış.
kEndi mesajıma yanıt vermişim hocam AOC'la ilgili bir soru sormuştum üst kısımda bakabilir misiniz?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı