25 bin TL'ye telefon önerisi

Bütçe
18-25
Benim için kamerası, oyun içi performansı güncelleme konusunda yarıda bırakmayacak bir cihaz olması ekran kalitesinin iyi olması PUBG de ilerleyen süreçte garanti 120 FPS vermesini isterim. Exynos 2200 ile Snapdragon 8 gen 2 arasında uçurum bir fark göremedim lakin uzun sürede ısınma sorunu oyunlarda takılma gecikme sorununu istemiyorum. POCO ile Samsung arasında kaldım. Samsung 7 yıl güncelleme garantisi ile geldiği için içime daha bir hoş geldi ama kamera kısmında biraz ödün verebilirim.

Hocam kaçak telefona karşıyım normalde ben Samsung S24 alacaktım ama fiyatından dolayı ailemle aram açıldı ondan biraz daha alt segment bakmak mecburiyetinde kaldım. Tecno Spark 8 Pro kullanıyorum ve gerçekten fiyatına göre iyi bir telefon lakin çoğu işimde beni yarının yarısında bırakır oldu daha alalı 1 sene olmasına rağmen.

İçimde POCO'yu alsam yazılım konusunda kamera konusunda hep bir uhte kalacak Samsung alırsamda performans anlamında kafam karışıyor.

Hocam s23 ile s23 fe arasında uçurum bir fark göremiyorum neden s23 fe yerine herkes s23 almamı söylüyor işlemcisinden yana bir sorun olmadığını söylüyorlar

Hocam s23 ile s23 fe arasında uçurum bir fark göremiyorum neden s23 fe yerine herkes s23 almamı söylüyor işlemcisinden yana bir sorun olmadığını söylüyorlar
Tüm farkları tek tek yazıyorum:
Kasada kullanılan cam farkı (Gorilla glass 5-Gorilla glass victus 2)
Ekran çerçeveleri daha ince
Kamerada yardımcı kameralar daha iyi
İşlemcisi daha performanslı, daha verimli (Exynos 2200-Snapdragon 8 gen 2)
Ekran nit parlaklık değeri daha yüksek (1450 nit-1750 nit)
S23 FE'deki ekran içi parmak izi okuyucusu optik, S23'te ultrasonik bir sensör var
UFS 3.1-4.0 (S23 128 GB'de de UFS 3.1 var)

Bu farkların ne kadar anlamlı olduğu kişiye göre değişir, tartışılır.

Aradaki tüm farklar bu şekilde. S23 ile 23 FE arasında ne kadar fiyat farkı olduğuna ve satın alacak kişinin bunu verip veremeyeceğine ya da vermek isteyip istemeyeceğine göre değişir. İlk çıktığında fark 5000 TL'den azdı, diyorduk ki gidin S23 alın hiç düşünmeyin. Eğer fark bence 6500-7000 TL'yi aşıyorsa, 8 9 bin TL'lerde artık düşünülmesi gerekir. 9000-10.000 TL fark da açıkcası değmez. Çünkü 1.5 tane S23 FE parası veriyorsunuz bu sefer S23 almak için.

Bir de şu var, artık burada olay f/p olup olmamasından da çıkıyor biraz. 10.000 fark da verilir verebilecek kişi için. Şu şekilde açıklayayım biraz absürt bir örnek ama aslına bakarsanız S23 FE S23 Ultra'dan çok daha f/p telefon. 2,5 tane S23 FE parası veriyorsunuz ultra almak için ama kimse S23 Ultra alabilecekken, almayı düşünürken S23 FE almak istemez, dönüp bakmaz bile. Olay birebir olmasa da buna benziyor. O yüzden S23'e çıkabiliyorsanız çıkın, rahatınıza bakın.

Hocam kaçak telefona karşıyım normalde ben Samsung S24 alacaktım ama fiyatından dolayı ailemle aram açıldı ondan biraz daha alt segment bakmak mecburiyetinde kaldım. Tecno Spark 8 Pro kullanıyorum ve gerçekten fiyatına göre iyi bir telefon lakin çoğu işimde beni yarının yarısında bırakır oldu daha alalı 1 sene olmasına rağmen.

İçimde POCO'yu alsam yazılım konusunda kamera konusunda hep bir uhte kalacak Samsung alırsamda performans anlamında kafam karışıyor.

Aklını karıştırıp gideyim 😎
Güncelleme: Galiba X6 Pro almışsın, hayırlı olsun.

Screenshot_2024-05-09-23-18-31-286_com.miui.gallery.jpg

Geri
Yukarı