250 bin TL'ye otomobil önerisi

Opel Astra H kasa, Ford Focus MK2 gibi C segmenti araçlar bakabilirsiniz. Focus uzun süre kullandım, LPG ile gayet tatminkar yakıt değerlerine ulaşırsınız. Bunun dışında 2010 üzeri B segmenti Fiesta, Polo, Fabia ve Corsa bakabilirsiniz. Temiz olduğu sürece hepsi dediğiniz kriterlere uyar.

Hocam eski model BMW ve Audi'ler önerilmiş üst yorumlarda ama bence uzak durun cok masraf çıkartır. Kaskosu zaten bu araçların yüksek oluyor yedek parçaları hele uçuk.
Çok bakmadım ama tramersiz bu araç gözüme çarptı sizin de ilginize.

@Mefistofeles
LPG ne kadar tasarruf sağlıyor? Polo mu Fiesta mı önerirsiniz?
@Greenville
Genellikle şehir içi yakın mesafelere gideceğim için fazla para vermek istemiyorum.

LPG'de az yakmıyor hatta benzine göre biraz fazla fakat LPG fiyatları nedeniyle bayağı bir ucuza gezmiş oluyorsunuz diğer yakıt türlerine göre. 2009 Focus aracımla hafif sert sürüşle şehir içi ortalamam 8.2 litreydi. Polo 1.4 TDI güzel bir araç bulursanız gerçekten yakıtı çok iyi. Fiesta da aynı şekilde, kısacası temiz ve daha uyguna bulduğunuz aracı alabilirsiniz. Polo olacaksa mümkünse bu yaşlarda DSG şanzımandan uzak durun.

@Mefistofeles
LPG'nin litre olarak fazla yaktığını biliyorum. Benzine göre ne kadar tasarruf sağlıyor? Performansını çok etkiliyor mu? Şimdiye kadar hep dizel otomobil kullandım. Benzin ile farkı olur mu?
@LullabyLow
Az kilometre yapacak birisi için dizel mantıklı mı?

@Mefistofeles
LPG'nin litre olarak fazla yaktığını biliyorum. Benzine göre ne kadar tasarruf sağlıyor? Performansını çok etkiliyor mu? Şimdiye kadar hep dizel otomobil kullandım. Benzin ile farkı olur mu?
@LullabyLow
Mazot fiyatları benzine göre de iyice yükseldi, bildiğiniz üzere bakım masrafları da benzinli araca göre fazla oluyor. Bu nedenle şu devirde dizel aracın çok yol yapmayan birisi için pek mantıklı olduğunu düşünmüyorum. LPG ile şu an en az %40-%50 tasarruf sağlayabilirsiniz. Performans olarak da yeni nesil LPG sistemleri çok fazla kayıp yaşatmaz gayet tatminkar gidişi oluyor. Gazlamak istediğiniz, yüksek devir çevireceğiniz zaman da benzine geçerseniz motor sağlığı açısından da iyi yapmış olursunuz.

Polo olacaksa mümkünse bu yaşlarda dsg şanzımandan uzak durun.

Ve eski model tsi motorlardan uzak durun.

@Mefistofeles
@LullabyLow

Az kilometre yapacaksanız şehir içi kullanacaksanız benzinli araç daha avantajlı.
Dizel motorlar kısa mesafe soğuk motor sevmezler.

Ve eski model TSI motorlardan uzak durun.

Az kilometre yapacaksanız şehir içi kullanacaksanız benzinli araç daha avantajlı.

Eğer ki aracı az kullanacaksanız LPG'siz benzinli araba alın ama her gün kullanacaksanız LPG düşünülebilir.

Ve eski model TSI motorlardan uzak durun.

Eğer ki aracı az kullanacaksanız LPG'siz benzinli araba alın ama her gün kullanacaksanız LPG düşünülebilir.

Bu fiyat bandına göre en az arıza çıkartacak araç Toyota.
Sevilen Auto'dan Toyota Corolla 1.33 hasar kayıtsız ilan no: 1011431773.
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...-corolla-1.33-hasar-kayitsiz-1011431773/detay

Küçük araba takıntınız yoksa bunu da aurisde önerebilirim.
İlk sahibinden 72000 km de ilan no: 1039440698.
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-ilk-sahibinden-72000-km-de-1039440698/detay
Dediğim gibi çok az arıza istiyorsanız Toyota önerimdir LPG'li versiyonlarına da bakılabilir.
Eğer ki aracı çok az kullanıyor haftada 1 kere falan kullanıyorsanız LPG'siz benzinli atmosferik araba alınabilir.

Ve eski model tsi motorlardan uzak durun.

Az kilometre yapacaksanız şehir içi kullanıcaksanız benzinli araç daha avantajlı.

Eğer ki aracı az kullanıcaksanız LPG'siz benzinli araba alın ama her gün kullanıcaksanız LPG düşünülebilir.

Bu fiyat bandına göre en az arıza çıkartacak araç Toyota.
Sevilen Auto'dan Toyota Corolla 1.33 hasar kayıtsız ilan no: 1011431773.
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...-corolla-1.33-hasar-kayitsiz-1011431773/detay

Küçük araba takıntınız yoksa bunu da aurisde önerebilirim.
İlk sahibinden 72000 km de ilan no: 1039440698.
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-ilk-sahibinden-72000-km-de-1039440698/detay

Dediğim gibi çok az arıza istiyorsanız Toyota önerimdir LPG'li versiyonlarınada bakılabilir.

Eğer ki aracı çok az kullanıyor haftada 1 kere vs kullanıyorsanız LPG'siz benzinli atmosferik araba alınabilir.

İlk Sahibinden Hatasız Kazasız Değişensiz Boyasız 1.4 Symbol İlan No: 1047178333.
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...egisensiz-boyasiz-1.4-symbol-1047178333/detay

GOLF 5 1.6 Fsi İlan No: 1047003829.
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-golf-5-1.6-fsi-1047003829/detay

Son düzenleme:
@Erenla
Günde 30-40 kilometre civarı kullanılacak. Bazı günler kullanılmayacak. Arada 200 kilometre yol falan yapılacak ama çok fazla değil. Genel olarak az kullanılacak. Performans ve kalite beklentim yok zaten bu bütçeye bunlar olmaz. Olabildiğince az masraf çıkartacak ve az yakacak bir araç istiyorum. Skoda Fabia ve Peugeot 301 1.6 HDi güzel gözüktü.
Bu arabalar nasıl? İlan olarak değil model olarak diyorum.

@Erenla
Günde 30-40 kilometre civarı kullanılacak. Bazı günler kullanılmayacak. Arada 200 kilometre yol falan yapılacak ama çok fazla değil. Genel olarak az kullanılacak. Performans ve kalite beklentim yok zaten bu bütçeye bunlar olmaz. Olabildiğince az masraf çıkartacak ve az yakacak bir araç istiyorum. Skoda Fabia ve Peugeot 301 1.6 HDi güzel gözüktü.
Bu arabalar nasıl? İlan olarak değil model olarak diyorum.

Peugeot piyasası canlıdır genelde ileride elden çıkarmayı düşünürseniz iyi olur ayrıca yedek parça sıkıntısı da yaşatmaz. Öte yandan Mitsubishi kullanıcısı da, arabası da Türkiye'de çok az var en azından trafikte ve çevremde hiç görmüyorum diyebilirim hiç bilgim yok ama ben almazdım Mitsubishi'yi sonuçta sıfır bir araç almıyoruz yıllanmış bir araç olacak e piyasada az var araçtan talep az sonra yedek parça ile uğraşma ihtimali bile beni caydırırdı hocam. En basiti 46 sayfa toplam Mitsubishi araç ilanı varmış komik.

Yeni konular

Geri
Yukarı