25000 TL'ye kadar grafik tasarım için laptop önerisi

Hocam bence bayağı bir fark var. Donanım olarak da aynı değiller zaten frekans olarak VRAM olarak bayağı bir fark var overclock da çekemiyorsun.
O.C yapabilirsin ayrıca fark FPS olarak bakıldığında çok değil eğer frekans olarak değerlendirirsen elbette fark var ama oyun bazında öyle aman aman bir fark yok. Benim ekran kartım fabrika çıkışlı O.C mesela?

Laptoplardan bahsediyorum.
Tamam işte :D Benimki fabrika çıkışlı O.C'Lu RTX 2060 ama 1925 Mhz hızında çalışıyor? Yani şimdi ne oluyor bu? Hatta buna ASUS, ROG O.C ismini koymuş. VRAM olarak farkı nedir acaba bu arada merak ettim biraz açarsan sevinirim.

Tamam işte :D benimki fabrika çıkışlı O.C'lu RTX 2060 ama 1925 MHz hızında çalışıyor? Yani şimdi ne oluyor bu? Hatta buna ASUS, ROG O.C ismini koymuş. VRAM olarak farkı nedir acaba bu arada merak ettim biraz açarsan sevinirim.

Bazılarının VRAM'ı daha düşük mesela PC'deki 3050 8 GB laptoptaki 4. laptoptaki 3060 6 GB PC'deki 12.

Bazılarının VRAM'ı daha düşük mesela PC'deki 3050 8 GB laptoptaki 4. laptoptaki 3060 6 GB PC'deki 12.
Hocam o RTX 3060 sizce 12 GB'ı kullanabiliyor mu? Yada RTX 3050? Normal değerde olan dizüstü bilgisayara geliyor gereksiz yere cihazı yorup şarjını bitiren yada yine gereksiz yere W değeri yükseltip adaptörünü büyüten özellikler elbette ki devre dışı bırakılıyor ki bu cihaz "taşınabilir" olsun...

Hocam o RTX 3060 sizce 12 GB'ı kullanabiliyor mu? ya da RTX 3050? Normal değerde olan dizüstü bilgisayara geliyor gereksiz yere cihazı yorup şarjını bitiren ya da yine gereksiz yere W değeri yükseltip adaptörünü büyüten özellikler elbette ki devre dışı bırakılıyor ki bu cihaz "taşınabilir" olsun...

Hocam 8 GB'dan aşağı ekran kartı kurtarmaz bence. Hele 4 GB dibin dibi oluyor.

Hocam ona bakarsanız zamanında 4 GB GTX 950M (dizüstü bilgisayar için) kullanan biri olarak hiçbir şekilde dolduramıyordum. Yani tamam RTX 3070 için gerçekten 2 K çözünürlükte evet 8 GB ucu ucuna kurtarıyor ama RTX 3060'a da gidip 12 GB koymazsın be? RTX 3060 kim ki o kadar VRAM kullanacak? RTX 3070 olsa anlarım ama RTX 3060 onu kullanamaz, bu RTX 2060'a koydukları 12 GB VRAM kadar anlamsız kalıyor ne yazık ki... @Coderman128

Geri
Yukarı