26 bin TL'ye RTX 4060 Ti sistem alınır mı?

E kanka bu 8 GB ben özelleştirme yaparak 4060 TI16 GB almayı düşünüyorum.

Daha ucuz oldugu icin attim onu. Evet, 8 GB.

Alinabilir, baska bir şey yok ki NVIDIA olarak.

Daha ucuz oldugu icin attim onu. Evet, 8 GB.

Alinabilir, baska bir şey yok ki NVIDIA olarak.

Kanka ucuzluğuna ucuz ama 8 GB VRAM var. 23-25k para verip 8 GB VRAM kullanmak bana saçma geliyor, benim attığım sistemde 16 GB VRAM var en azından uzun sene götürür.

Son düzenleyen: Moderatör:
Her şey VRAM ile olmuyor. Mevcut duruma göre bunu alabilirsiniz. Fiyatı gayet iyi.

Kanka VRAM şu anda bile yetersiz kaldığı yerler var. Her şey VRAM değilse 3060 Ti alırım ne diye 4060 Ti 16 GB'ye yöneleyim ki, uzun vade götürsün istiyorum ben. O kadar para veriyorsun ve ara sıra drop yemeye razı geleyim, saçma.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kanka VRAM şu anda bile yetersiz kaldığı yerler var. Her şey VRAM değilse 3060 Ti alırım ne diye 4060 Ti 16 GB'ye yöneleyim ki, uzun vade götürsün istiyorum ben. O kadar para veriyorsun ve ara sıra drop yemeye razı geleyim, saçma.

Bütçen varsa alırsın da, performansi düz 4060 Ti ile denk. VRAM farkından dolayı performansini ortaya koyacak durumları olabilir tabii.

Ha ayrıca, 3060 Ti, 4060 Ti ile karşılaştırilacak kadar iyi değil.

Bütçen varsa alırsın da, performansi düz 4060 Ti ile denk. VRAM farkından dolayı performansini ortaya koyacak durumları olabilir tabii.

Ha ayrıca, 3060 Ti, 4060 Ti ile karşılaştırilacak kadar iyi değil.
Hocam 3060ti 4060ti ile aynı performansda olmadığını biliyorum ztn aynı performansta olsa 4000 serisinin çıkış amacının bi anlamı kalmaz bemim anlatmak istediğim 8gb vramli kartlar kullanmak istemediğim şimdi geçip amd kart vs.de önerme 8 gb şuanda bile yetersiz kaldığı yerler var olmasına rağmen neden geçipte 16gb yerine 8gb alayımki 2 3 sene sonra ağlayıp keşke bu kartı almasaydım demektense 6 7 sene sonra ağlamayı tercih ederim

Hocam 3060ti 4060ti ile aynı performansda olmadığını biliyorum ztn aynı performansta olsa 4000 serisinin çıkış amacının bi anlamı kalmaz bemim anlatmak istediğim 8gb vramli kartlar kullanmak istemediğim şimdi geçip amd kart vs.de önerme 8 gb şuanda bile yetersiz kaldığı yerler var olmasına rağmen neden geçipte 16gb yerine 8gb alayımki 2 3 sene sonra ağlayıp keşke bu kartı almasaydım demektense 6 7 sene sonra ağlamayı tercih ederim

Biraz boş muhabbet VRAM falan. Nvidia sektöre yön veriyorken, pek olayı kalmadı bu 3-5 GB'ın. Bu bütçelere hem Nvidia hem yüksek VRAM hayal olur yalnızca. İlla istiyorsan 4060 Ti 16 GB alırsın. Bunun dışında seçeneğin neredeyse yok denilebilir. Ayrıca AMD'nin ne sıkıntısını gördün anlat, merak ettim şimdi.

Geri
Yukarı