2K 240Hz ve 27 inç monitör önerisi

• Konuyu başlatan DMN
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 15
  • Görüntüleme 329
Yanlış bilgi

Hocam henüz almadıysanız TUF olan model dandik. Panel modeli çok kötü. Sizin istedikleriniz aynısını 1 ay önce istiyordum. Panel üreticisine kadar ulaştım size 2 model vereceğim bunları bulabilirseniz birini alın geçin.
VG27AQM1a ( bahsettiğim dandik olan modelle aralarında 1 harf fark var. Panelleri farklı )

Merhaba, 2K monitör arıyorum. Kesinlikle en az 240Hz ve 27 inç olmalı çünkü aynı zamanda düzenli olarak rekabetçi oyunlar oynuyorum ama bir yandan da hikayeli oyunlarda da çok zaman geçiriyorum. O yüzden hem hikayeli oyunlarda güzel renk kalitesi verecek hem de FPS oyunlarında üzmeyecek bir monitör ihtiyacım var çünkü halihazırda CS2'de FACEIT level 10'da oynuyorum. Aklımda birkaç monitör var bütçe olarak 20k civarına çok değecek bir monitörse biraz daha zorlayabilirim. Aklımdaki monitörleri alta atıyorum.

İçlerinde en pahalısı Alienware 280Hz model eğer çok değer derseniz o bütçeye kadar çıkabilirim.

TUF olan model dandik. Panel üreticisi Tayvan değil Çin. Innolux marka.

Aşağıdaki modeller yoksa Alienware hız odaklı.

Bulması çok zor ülkede ama şu iki model olabilir.
VG27AQM1a ( model numarasına dikkat, sizin listedeki model değil )
G274QPX-QD ( listedeki monitörün quantum dot olanı )

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam henüz almadıysanız TUF olan model dandik. Panel modeli çok kötü. Sizin istedikleriniz aynısını 1 ay önce istiyordum.
VG27AQML1A, VG27AQM1A'dan daha iyi bir model. Ayrica BOE'yi Innolux'tan asagi gorme sebebiniz nedir? BOE en iyi panel ureticilerinden birisidir, hatta Innolux'tan ondedir.

Bu arada BOE'nin acilimina zahmet edip bakmayi dusundun mu hic? Beijing Opto Electronics, "Beijing", Pekin yani Cin'de bulunan bir bolgedir. Innolux ise Tayvan menseli bir markadir. Sen ise BOE'ye Tayvan, Innolux'a Cin demissin.

Ayrica VG27AQML1A modelinde BOE ME270QHM-NF1 kullanilmakta, Innolux falan degil. Senin soyledigin modelde ise AU Optronics markasina ait M270DAN08.9 isimli panel kullanilmakta. Bu modele dair inceleme bulunmamakta.

Agzi olan konusuyor, bari dogru konussalar.

VG27AQML1A'ya ait inceleme sonuclari;

Screenshot_20240414_130740_YouTube.jpg
Screenshot_20240414_130730_YouTube.jpg
Screenshot_20240414_130717_YouTube.jpg
Screenshot_20240414_130705_YouTube.jpg
Screenshot_20240414_130648_YouTube.jpg

G274QPX-QD (Listedeki monitörün quantum dot olanı.)
Ayrica G274QPX-QD diye bir model yok. G274QPF-QD o. Daha monitorlerin modelini bilmiyorsun bir de oneri yapiyorsun. G274QPX modelinin QD versiyonu bulunmamakta.

VG27AQML1a, VG27AQM1A'dan daha iyi bir model. Ayrica Boe'yi ınnolux'tan asagi gorme sebebiniz nedir? Boe en iyi panel ureticilerinden birisidir, hatta ınnolux'tan ondedir.

Bu arada Boe'nin acilimina zahmet edip bakmayi dusundun mu hiç? Beijing opto electronics, "beijing", pekin yani Cin'de bulunan bir bolgedir. Innolux ise Tayvan menseli bir markadir. Sen ise Boe'ye Tayvan, ınnolux'a cin demissin.

Ayrica VG27AQML1a modelinde boe ME270QHM-NF1 kullanilmakta, ınnolux falan degil. Senin soyledigin modelde ise au optronics markasina ait M.270dan08.9 isimli panel kullanilmakta. Bu modele dair inceleme bulunmamakta.

Agzi olan konusuyor, bari dogru konussalar.

VG27AQML1A'ya ait inceleme sonuclari;

Eki Görüntüle 2168117Eki Görüntüle 2168118Eki Görüntüle 2168119Eki Görüntüle 2168120Eki Görüntüle 2168121

Ben VG27AQL1a ile karıştırdım herkesten özür diliyorum. Siz de laf atmayın. Rapor boşuna durmuyor bu durumlar için.

Ben spesifik olarak boe ye şu ülke demedim onu da düzeltelim.

Innolux direkt olarak kötü bir panel üreticisi. Sebebi de parlaklık değerleri çok kötü olması.

Her şey bir yana @BerkayZ87'nin gösterdiği veriler doğru. M.270dan08.9 için inceleme yok ancak ben bu panelin monitörünü kullanıyorum gayet iyi ve hızlı.

Innolux direkt olarak kötü bir panel üreticisi. Sebebi de parlaklık değerleri çok kötü olması.
Boyle bir genelleme yapamazsiniz hocam. Modele ve panele gore degisir. Tamamen ayni paneli kullanan 2 monitor arasinda bile parlaklik farklari gorulebiliyor. Ornegin MSI G241 modelinde de AOC 24G2U V1'de de PANDA LC238LF1F panel bulunmakta ama G241 incelemelerde 290 nit olculurken 24G2U V1 360 nit olculuyordu. Tek basina panel bilgisi bir anlam ifade etmez, hele ki Innolux dusuk parlaklikli panel uretiyor genellemesi hic mi hic anlam ifade etmez.

Geri
Yukarı