30.000-50.000 TL'ye Gaming laptop önerisi

Bütçe
30000-50000
Geçmiş tecrübelerimden yola çıkarak şunu söyleyebilirim ki marka ve firma ilişkileri çok önemli. Asus ve MSI bu işin vakkosu fikrimce. (Olası bir durum için de herkesin görmesi adına belirtmeliyim ki soba almak istemiyorsanız Monster'dan uzak durun. Excalibur da bence aynı şekilde.) Seçenekler içinde ben de çok arada kaldım ama Dell'den net olarak uzak dur. MSI, Asus, Acer düşünülür. Ram ve SSD'ye falan pek takılma onlar talep halinde firma tarafından bile garanti dahilinde yükseltilir. Pek kişi bahsetmese de aslen materyallere ve havalandırma sistemine dikkat edilmeli. Dell hariç diğer markaların soğutma durumuna ve iç materyallerinin kalitesine bakarak youtube'daki inceleme videolarını da gözeterek seçim yapabilirsin.

Geçmiş tecrübelerimden yola çıkarak şunu söyleyebilirim ki marka ve firma ilişkileri çok önemli. ASUS ve MSI bu işin vakkosu fikrimce. (olası bir durum için de herkesin görmesi adına belirtmeliyim ki soba almak istemiyorsanız Monster'dan uzak durun. Excalibur da bence aynı şekilde.) Seçenekler içinde ben de çok arada kaldım ama Dell'den net olarak uzak dur. MSI, ASUS, Acer düşünülür. RAM ve SSD'ye falan pek takılma onlar talep halinde firma tarafından bile garanti dahilinde yükseltilir. Pek kişi bahsetmese de aslen materyallere ve havalandırma sistemine dikkat edilmeli. Dell hariç diğer markaların soğutma durumuna ve iç materyallerinin kalitesine bakarak YouTube'daki inceleme videolarını da gözeterek seçim yapabilirsin.

Benim Monster'ım var gayet iyi soba gibi ısınmıyor.

Monsterı bende çok beğeniyorum. Hatta iki kardeşime de monster aldım. Kendimede monster bakıyordum doğrusu. Ama kardeşimin bir kullanıcı olarak tavsiyesi gerçekten çok ısındığı yönünde oldu. O yüzden farklı marka modellere yönelme gereksinimi duydum.

şanslı kasalar oluyor öyle ama artık yok denecek kadar azlar. iki kez tecrübemiz oldu bu yıl, ikisinde de ilk günden ve basit bir yük altında +100 işlemci derecesi gördük. materyalleri ve ısınma derecesine baktığımda uzun vadeli bilgisayarlar değil. dediğim gibi siz şanslı kasalara denk gelmişsiniz. 20 arkadaşımda falan vardı zaten biri memnun kaldı :)

Bu yıl ''ya nolabilir ki en fazla'' diyip gayet de güzel bir modelini almıştım 50-60K arasıydı. Çok önerildi firma tarafından da, ben de beğenmiştim. Bilgisayarda hata çıkmadığı halde lol gibi bir oyunun 10.dakikasında +100 derece işlemci yükü gördüm, direkt iade ettim. diğer dezavantajlardan bahsetmiyorum bile..

Geri
Yukarı