30.000 TL sistem önerisi

Emre Meriç

Hectopat
Selamünaleyküm abilerim kardeşlerim.

Konu başlığında belirttiğim gibi Max 25 zorlayıp 30a kadar çıkabileceğim, Ryzen 5600 üzerinden bir kasa toplamak istiyorum.
Bu rakamlara göre iyi bir F/P ürünü ortaya çıkarabilir miyiz? Veyahut hazır bir sistemin üzerinde değişiklik yaparak bir öneride bulunabilir misiniz? Şimdiden çok teşekkür ediyorum.

Ryzen 5600 mü kaldı yahu, onu ancak bizim gibi garibanlar kullanır. 30K bütçen varsa gözün kapalı 7500F'li DDR5 sistemlere bak. Yukarıdakini alabilirsin.
En azından B550 işlemciniz var hocam. Ben B450M ile sürünüyorum 3 aydır SSD'yi söküp 1 TB taksam 500'lük SSD ziyan olacak öyle mi yapsam SATA mı alsam ama SATA'larda pahalı diye vicdan hesabı yapıyorum.

@Blackrawen ben 2 tane 512 GB'lık SSD'yi ziyan ettim, kutunun içinde boş boş yatıyorlar. 2 yuvada 1'er TB M.2 takılı şimdi.

Sende tek M.2 varsa ziyan edilecek takılı olan, hatta almışken 2 TB altını düşünme derim ikinci yuvan olmadığından. SATA ile uğraşılmaz.

Çok detaylıca konuya hakim olduğum söylenemez. En son sistem toplamaya niyetlendiğimde 5600 vardı ondan sebep 5600 üzerine kurmak düşüncesindeydim. Zorlayarak en fazla 30a çıkabilirim. 25 seviyelerin eğer 30 göre çok büyük farkı yoksa 25 daha makul olabilir.

Çok detaylıca konuya hakim olduğum söylenemez. En son sistem toplamaya niyetlendiğimde 5600 vardı ondan sebep 5600 üzerine kurmak düşüncesindeydim. Zorlayarak en fazla 30a çıkabilirim. 25 seviyelerin eğer 30 göre çok büyük farkı yoksa 25 daha makul olabilir.

Bütçeyi zorlamak istemiyorsan şuna bakabilirsin. 1 TB SSD ve kule tipi soğutucu gibi yükseltmeler yapılabilir 30K'ya dayanmadan.

Assassin King soğutucu ekleyerek alın.
Elimde soğutucu değil de 1 TB hardisk ve 480GBlık SSD de mevcut hatta zamanında psu bile almıştım kutusunda öyle duruyor bunlar bi işe yarar mı

Bütçeyi zorlamak istemiyorsan şuna bakabilirsin. 1 TB SSD ve kule tipi soğutucu gibi yükseltmeler yapılabilir 30K'ya dayanmadan.

İlk attığınızla aralarındaki tek fark ekran kartının Ti olması mıdır? Bunda da soğutucu taktırmak gerekir mi?

Son düzenleme:
İlk attığınızla aralarındaki tek fark ekran kartının Ti olması mıdır? Bunda da soğutucu taktırmak gerekir mi?

Evet ve işlemci aynı olduğu için soğutucu şart. Ben 5600'ü bile soğutucu ile kullanıyorum, AMD'nin stok fanları çok ufak ve yetemiyor doğru düzgün.

Yeni konular

Geri
Yukarı