30-35 bin TL oyun ve mühendislik için laptop önerisi

Bütçe
max 30-35k

Yusuf Alpay

Yoctopat
Daha fazla  
Merhaba. Ben yeni bir bilgisayar mühendisliği öğrencisi olacağım inşallah. Nasıl bir bilgisayar almamı önerirsiniz? Hem oyun oynatsın hem de yazılım işimi okul işimi gidersin.

Son düzenleyen: Moderatör:
FreeDOS işletim sistemi yok demek, kendin kuruyorsun. Kendin kurarsan para eklemezsin.

Peki ben çok anlamam tahmini ne kadara kuruyorlar Windows'u?

Bilgisayar güzelmiş de üniversiteye yeni başlayan ve çok oyun oynamayacak birine 4060 çok değil mi? Öyle bir oyun arayışım yok. Yoksa yazılım için de yüksek ekran kartı mı gerekiyor?

Peki ben çok anlamam tahmini ne kadara kuruyorlar Windows'u?

Bilgisayar güzelmiş de üniversiteye yeni başlayan ve çok oyun oynamayacak birine 4060 çok değil mi? Öyle bir oyun arayışım yok. Yoksa yazılım için de yüksek ekran kartı mı gerekiyor?

Hocam hiç oyun oynamam derseniz Huawei Matebook veya ASUS vivabooklar işinizi görür fakat benim önerim içine ekran kartı atmanızdan yana ve verdiğiniz fiyat ile 4060'a kadar çıkarsınız
Diğer sorunuza gelince eğer ki bilgisayar mühendisliğindeki alt dallardan olan oyun yapımını seçerseniz ekran kartı olmak zorundadır

Hocam hiç oyun oynamam derseniz Huawei Matebook veya ASUS vivabooklar işinizi görür fakat benim önerim içine ekran kartı atmanızdan yana ve verdiğiniz fiyat ile 4060'a kadar çıkarsınız.
Diğer sorunuza gelince eğer ki bilgisayar mühendisliğindeki alt dallardan olan oyun yapımını seçerseniz ekran kartı olmak zorundadır.

Tamamdır teşekkür ederim. Bir de son olarak çok soru oldu biliyorum ama :). 20-25k arası bir laptop önerebilir misiniz? Belki bütçeyi düşürürüm malum fiyatlar çok arttı.

Değişiyor, ne kadar kuruluyorlar bilmiyorum.

Tamamdır teşekkür ederim.

Tamamdır teşekkür ederim. Bir de son olarak çok soru oldu biliyorum ama :). 20-25k arası bir laptop önerebilir misiniz? Belki bütçeyi düşürürüm malum fiyatlar çok arttı.

Tamamdır teşekkür ederim.

HP Victus 16-d1047nt 68p32ea03 I5-12500h 16gb 512ssd Rtx3050ti 16.1" Fullhd Freedos Taşınabilir Bilg Fiyatı, Yorumları - Trendyol bunu önerebilirim hocam. RAM ve işlemci güzel, ekran kartı 3050 Ti indi bir de SSD 512 GB indi.

Windows kurulumu için orijinal alırsanız 3-4K para isterler lakin internette 100 TL'ye etkinleştirme anahtarları satılıyor ben öyle kullanıyorum.

Bilgisayar mühendisliği yazdığınıza göre bilgisayarlara merakınız olmalı. Gitmeden evvel bilgisayarın parçalarını öğrenmeye çalışın ve algoritma üzerinde durun. Bunlar size 1-0 önde başlatır.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı