30-40 bin TL'ye ikinci el iPhone önerisi

Bütçe
40.000 TL
Sadece arkasında elma olduğu için mi? Performans ve kamera konusunda büyük farkları var IPhone'daki akıcılık hiçbir telefonda yok.

Ayrıyeten konu başlığı iPhone önerisi diye açmış her seferinde aynısı Samsung öneriliyor sonra iPhone savunuluyor adama yardımcı olunmuyor ceza getirilmeli.

Hocam yalan söyleme alanların %80'i işletim sistemi performans için almadıgını biliyorum.

Hocam Pro serisinden şaşmayın derim. Temiz ilk sahibinden 13 Pro öneriyorum 2. elde. Üç beş kuruş fazla olabilir ama düz 13 almak hata olacaktır.
Daha düşük bütçelerde 12 Pro var alternatif 13 yerine düşünülebilir. Özellikle kamera anlamında 13'ten çok daha iyi işler başarıyor.
Düz 14 almak yapacağınız sıfır ya da 2. el fark etmez en saçma hareket olacaktır. Bazı arkadaşlar onu da önermiş ondan diyorum. iPhone 14= 2 GB fazladan RAM ile gelen bir iPhone 13'tür. Bu yüzden fark vermeyin aynı telefon için. Pro serileri dışında olur da parasına göre güzel bir 13 bulursanız da alın.
Özetle: 13 Pro>12 Pro>13 tercihlerinizi bu yönden aratmaya başlayın derim.

Alakası yok. Konunun başlığı ve açıklamasında "sadece iPhone" düşünüldüğü belirtilmesine rağmen ısrarla farklı marka önermenin pek mantığı yok. Sonuçta para konu sahibinden çıkacak. Onu göze almış demektir.

Kaldı ki ülkemizde f/p bir iPhone cihaz yok. O yüzden iPhone önerisi isteyenlere sürekli S23 veya S24 serisi önermekten vazgeçilmeli.
Zaten ısrarla Android önerildiği yok. Sadece "Android almanız paranız ve telefondan beklentileriniz adına daha iyi olur fakat yine de iOS şart ise..." diye belirtilir ve gerekli öneri yapılır zaten. Bazı insanlar iOS cihazların Android cihazlardan çok daha iyi olduğunu sanıyor. Öyle olmadığını söylemek ve ısrarla iOS fanboyluğu yapan insanların verdiği yalan yanlış bilgilerin doğru olmadığını söylemek suç değil. Arkadaş Samsung önerisinden rahatsız oluyorsa raporlayabilir. Zaten ısrarla öneren de yok. Burada sırf bazı insanların bilgisizliği yüzünden aradaki 15.000₺ civarı büyük bir meblağın sadece bir yarım elma logosu için çöpe gitmesine göz yummamızı beklemesin kimse. Şunu da belirtiyorum biz sadece öneriyi yaparız gerisi zaten konu sahibine kalır, ister alır ister almaz. Technopat'ın diğer forumlardan farkı tamamen doğru olanı insanlara sunacak insanları burada barındırması. İstemeyen varsa yalan yanlış bilgilerin içinden doğruyu aramayı zorunda bırakan, Türkçe'yi katleden ve gelenin geçenin yorum yapabildiği forumlara gidebilir. Kişisel anlaşılmasın genel yorumlar için konuşuyorum.

IOS isteyene ısrarla Android önermeye devam edip bir de üste çıkmaları yok mu... Bu yapılan sitede ceza sebebi ama çoğunluğun attığı ifadeler yüzünden kendilerini haklı görüyorlar. Asla fiyat/kalite oranına bakmazlar. Plastik kasalı telefonu sırf içinde iyi bir işlemci var diye alırlar ve bununla övünürler, bu gücü nerede kullanacaksınız diye sorduğumuzda yanıt vermezler. Burada oyuncu telefonlarını ayrı bir yere koyuyorum, sırf oyun oynamak için alanlara sözüm yok.
Sırf kasası kaliteli diye işlemcisi kötü olan bir cihazın daha iyi olduğunu iddia eden bir insanda net olarak zeka geriliği vardır zaten(kimse üstüne alınıp boş boş konuşmasın birinin lafına ithafen söylemiyorum, ortaya söylüyorum.). F/P veya sizin demenizle fiyat/kalite olarak iPhone'un Samsung'dan daha önde olduğunu iddia etmeniz ayrı bir komiklik olmuş. Kimsenin üste çıktığı falan da yok. Haksız olanlar üste çıkmaya çalışır, biz üstteyiz zaten 😃. Ayrıca forumun kurallarını beğenmiyorsanız("Bu yapılan sitede ceza sebebi" demenize cevap olarak söylüyorum.) kimse sizi burada zorla tutmuyor. Moderatörler gerekli görse cezayı verir. İstiyorsanız alta moderatörlük başvurusu için link de bırakıyorum. Ve merak etmeyin kimsenin bana yönelik yazdığı bir mesajı da cevapsız bırakmam. Önerdim diye komisyon almadığım, alakam bile olmayan bir firmanın cihazını aldım diye de övünmem.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı