30 bin TL Elektrikli bisiklet önerisi

Bütçem 30k civarı şehir içinde kullanacağım, öneriniz var mıdır?

Şehir içi ise scooter alınması taraftarıyım. İlla bisiklet mi olması gerekiyor?

Son düzenleme:
Şehir içi ise scooter alınması taraftarıyım. İlla bisiklet mi olması gerekiyor?

Hayır illa bisiklet olması gerekmiyor sadece daha konforlu ve daha kullanışlı olur diye düşünmüştüm ayrıca pek scooter kullanmadığım için pek bilgim yok.

RKS RS3 Pro X olabilir. Bütçe artarsa RKS RD5 alinabilir.

Bütçem yeterli ama aradaki fiyat farkına değer mi değerse alabilirim RKS RD5'i.

Hayır illa bisiklet olması gerekmiyor sadece daha konforlu ve daha kullanışlı olur diye düşünmüştüm ayrıca pek scooter kullanmadığım için pek bilgim yok.
Eğer yaşadığınız yer yokuşlu ise scooter sizi üzer. Sadece yokuş değil ben genel anlamda bisiklet alınması taraftarıyım, hem güvenlik hem de konfor açısından. Fakat kişiden kişiye değişir tabii.

Konuya dönecek olursak 30 bin TL'ye RKS RD 5 modeli var fakat bence 30 bine değmez. Çünkü bu elektrikli bisikletlerdeki yasa gereği motor Max 250 watt güçte üretilebiliyor, 250 watt üstüne plaka vs isteniyor. Bu sebeple RD 5 ve RD 8 gibi modellerinin pek bir artısı olmuyor, olsa bile aradaki fiyat farkına değmiyor. Size tavsiyem eğer hala BİM'lerde satılıyorsa benim de kullandığım RS 3 Pro X (illa bu olmak zorunda değil 20k civarı herhangi bir elektrikli bisiklet olur) modelini 21 bin TL'ye alıp kalan paraya da ek batarya taktırmanız. Bir yerden aldığım fiyat bilgisine göre 10 bin TL'ye 36 v 24 amper ek batarya alabiliyorsunuz, bu da size 60 ila 80 km arası bir menzil sunuyor. Sonuç olarak RD 5 parasına RD 5'ten çok daha performanslı bir bisiklet topladık. Karar sizin.

Yeni konular

Geri
Yukarı