30 günde TYT matematikte nasıl 5 net yapılır?

burwak58

Hectopat
Daha fazla  
Matematik temelim sıfır, TYT matematikte 5 net yapsam işime çok yarıyor. Ama hangi konulara çalışacağım nasıl bir yol izleyeceğim bilmiyorum. 30 gün gibi bir sürede 5 net yapmak istiyorum.

Matematik temelim sıfır, TYT matematikte 5 net yapsam işime çok yarıyor. Ama hangi konulara çalışacağım nasıl bir yol izleyeceğim bilmiyorum. 30 gün gibi bir sürede 5 net yapmak istiyorum.

Temel kavramlar problemler.

Temel kavramlar, yaş problemleri, sayı problemleri, mantık. Bu konuları çalışın. Mantıktan garanti bir net yaparsınız çünkü zor gelmiyor bu konudan. Biyoloji dersinin bir konusu gibi ezber tamamen.

Temel kavramlar, yaş problemleri, sayı problemleri, mantık. Bu konuları çalışın. Mantıktan garanti bir net yaparsınız çünkü zor gelmiyor bu konudan. Biyoloji dersinin bir konusu gibi ezber tamamen.

Peki konu anlatımı izleyip soru çözümü için ne yapmam lazım? Test kitabı mı almalıyım? Sırf 3 4 konu için koca bir test kitabı alınır mı? Ki?

Evet, almanız gerekiyor. Deneme de tercih edebilirsiniz hem karışık olur. Sınava az kaldı zaten süre tutarak yapabildiğinizi yapmaya çalışın.

Evet, almanız gerekiyor. Deneme de tercih edebilirsiniz hem karışık olur. Sınava az kaldı zaten süre tutarak yapabildiğinizi yapmaya çalışın.

Elimde kalan genel denemeler vs var onlar üzerinden kafa yorsam iş görür gibi, peki bakış açısı kazanmak için soru çözümü izlemem gerekiyor. Sence hangi kanalları izlemeyelim soru çözümü için?

Elimde kalan genel denemeler vs var onlar üzerinden kafa yorsam iş görür gibi, peki bakış açısı kazanmak için soru çözümü izlemem gerekiyor. Sence hangi kanalları izlemeyelim soru çözümü için?

Eyüp B problemler serisine bakın, bana çok faydalı olmuştu. Hoca bir soruyu farklı yollarla çözüyor zaman zaman ve çok işe yarıyor. Mantık için sorarsanız eğer zaten tamamen ezber konusu kurallarını bildiğiniz sürece işaretlersiniz. Konu anlatımını bitirdikten sonra daha önceki yıllarda çıkmış sorulara bakın çok kolay olduğunu görürsünüz.

Günde 1 deneme çözsen bile kebap yaparsın problemler temel kavramlar biliyorsan soru çöz çözemiyorsan konu anlatımı değil soru çözümü dinle az çok biliyorsundur konuları her türlü 5 i geçersin tercihlerde pmyo yazma rakip olmak istemiyorum seninle 😅

Günde 1 deneme çözsen bile kebap yaparsın problemler temel kavramlar biliyorsan soru çöz çözemiyorsan konu anlatımı değil soru çözümü dinle az çok biliyorsundur konuları her türlü 5'i geçersin tercihlerde PMYO yazma rakip olmak istemiyorum seninle 😅

Vallahi kafaya koydum inşallah yeterli puanı alıp rakip oluruz diyelim :)

Yeni konular

Geri
Yukarı