TYT matematik 10-15 net yapmak

burwak58

Hectopat
Daha fazla  
TYT matematikte hedefim 10-15 net arası. Günde 3-4 saat matematik çalışabiliyorum. Problem ve geometri yapmayı düşünüyorum. Problemde ne yapmamı önerirsiniz?
Şu an izlediğim yol şu; mert hocadan problem anlatımı, soru çözümü izleyip devam etmeyi düşünüyorum. Ama çok mantıksız geliyor. Kolay problemler çözüp pratik yapmak istiyorum. Ne önerirsiniz?

Sanırım 40 matematik sorusu var doğru mu? 40 sorunun zaten 10-15 tanesi giriş seviye sorular olacak yani basit. Problem soruları genelde birkaç konunun birleşimi olduğu için orta-zor sorular olabiliyor. Problemlere odaklanmak yerine daha basit konuları iyi anlamanızı öneririm. hedefiniz özelinde düşünürsek karmaşık ve ileri seviye konulara girip zaman kaybetmenize gerek yok.

Sanırım 40 matematik sorusu var doğru mu? 40 sorunun zaten 10-15 tanesi giriş seviye sorular olacak yani basit. Problem soruları genelde birkaç konunun birleşimi olduğu için orta-zor sorular olabiliyor. Problemlere odaklanmak yerine daha basit konuları iyi anlamanızı öneririm. Hedefiniz özelinde düşünürsek karmaşık ve ileri seviye konulara girip zaman kaybetmenize gerek yok.

İnanın ki o basit dediğiniz konuların sorularını yapamıyorum. Ne kadar çabalarsam çabalayayım mantık yürütemiyorum.O yüzden problemlere yöneliyorum.

İnanın ki o basit dediğiniz konuların sorularını yapamıyorum. Ne kadar çabalarsam çabalayayım mantık yürütemiyorum. O yüzden problemlere yöneliyorum.
Yanlış düşünüyorsunuz, yapamıyorum diye bir şeye çalıştıktan sonra ben inanmıyorum. Yanlış çalışıyorsunuz muhtemelen, ha illa problemlere yönelmek istiyorsanız şöyle bir şey yapın; konuyu dinleyin, soru çözüm izleyin fakat hoca soruyu çözmeden önce siz çözmeye çalışın sonra hocayla birlikte çözün bu soru çözümlerini 2-3 farklı hocadan dinlerseniz iyi olur çünkü her biri farklı bir yolla çözüyor, daha sonra da açıp problem fasikülü falan çözeceksiniz, matematikte en önemli şey çözemediğiniz sorular o yüzden o sorular üzerine yoğunlaşacaksınız sizi onlar geliştirecek, çözebildiğiniz soruları zaten çözebiliyorsunuz.

Yanlış düşünüyorsunuz, yapamıyorum diye bir şeye çalıştıktan sonra ben inanmıyorum. Yanlış çalışıyorsunuz muhtemelen, ha illa problemlere yönelmek istiyorsanız şöyle bir şey yapın; konuyu dinleyin, soru çözüm izleyin fakat hoca soruyu çözmeden önce siz çözmeye çalışın sonra hocayla birlikte çözün bu soru çözümlerini 2-3 farklı hocadan dinlerseniz iyi olur çünkü her biri farklı bir yolla çözüyor, daha sonra da açıp problem fasikülü falan çözeceksiniz, matematikte en önemli şey çözemediğiniz sorular o yüzden o sorular üzerine yoğunlaşacaksınız sizi onlar geliştirecek, çözebildiğiniz soruları zaten çözebiliyorsunuz.

Tamamdır problemleri böyle yürüteyim. Geometri için ne önerirsin. Hatta şöyle söyleyeyim, geometri çalışmamı önerir misin?(günde 3-4 saat anca bakabiliyorum matematiğe)

Onu şöyle anlayabilirsin, başla geometri çalışmaya baktın anlayabiliyorsun iyi gidiyor devam edebilirsin çünkü geometri çok zor değil deniyor, baktın iyi gitmiyor o zaman sadece matematiğe odaklanırsın. Geometri için de aynı yöntemi önerebilirim, fasikül yerine seviyene uygun bir kaynak bul sadece.

günde 3-4 saat az değil. Verimli geçirdiğin taktirde 2 haftada bile 10 soru seviyesine çıkabilrisin. Bölme, kesir, üstel sayılar,köklü sayılar vs. hatırladığım böyle konular vardı ve oldukça basit tutuyorlardı. Basit soruları yakalarsan zaten 10-15 seviyesine geleceksin.

Onu şöyle anlayabilirsin, başla geometri çalışmaya baktın anlayabiliyorsun iyi gidiyor devam edebilirsin çünkü geometri çok zor değil deniyor, baktın iyi gitmiyor o zaman sadece matematiğe odaklanırsın. Geometri için de aynı yöntemi önerebilirim, fasikül yerine seviyene uygun bir kaynak bul sadece.

Aslında sorun bu değil. İnanki AYT konularını daha iyi anlayıp çözüyordum. Benim için formülu uygula yap daha basit geliyor. TYT genel olarak yorum olduğu için sorun yaşıyorum.

TYT matematikte hedefim 10-15 net arası. Günde 3-4 saat matematik çalışabiliyorum. Problem ve geometri yapmayı düşünüyorum. Problemde ne yapmamı önerirsiniz?
Şu an izlediğim yol şu; mert hocadan problem anlatımı, soru çözümü izleyip devam etmeyi düşünüyorum. Ama çok mantıksız geliyor. Kolay problemler çözüp pratik yapmak istiyorum. Ne önerirsiniz?
Bende şuan seninle aynı durumdayım ne yaptın sen istediğin netlere ulasabildiniz mi

Netlerin ne durum oldu kaptan bende seninle aynı durumdayım.

Geri
Yukarı