30 litre akvaryumda ne tür balıklar beslenebilir?

Hocam lepistesler hızlı üreyen canlılar 2 ayda 1 30 yavru getiriyorlar en az diye biliyorum. Yutar evet fakat olmayadabilir. Pipo ve hava motoru hocam AtakanPetshop, Malawiİzmir, AkvaryumExpress sitelerine bakabilirsiniz güzel modeller ve Atakanpetshopta yorumlarda mevxut. Tek çıkışta bir alete hava veriyorsunuz çiftte iki alete hava veriyorsunuz. Size önerim Atakanpetshoptan pipo ve hava motorunu filtreleyip en ucuz olanından almanız. Hava motoru zaten ses yapıyor çünkü Alman kalitesi yani Eheim olmuyor diğerleri.
Hocam seçtim bikaçtane sizce iyimidir

Hocam seçtim bikaçtane sizce iyi midir?

Hepsi iyidir
Lepistes besliyecekseniz askı filtreye gerek yok(100lt altında)

Hepsi iyidir
Lepistes besliyecekseniz askı filtreye gerek yok(100lt altında)
Şimdi hocam cins cins lepistesleri nerden satıyorlar acaba üretsem mesela petshoplar ucuza alır satamam bide şey sorcam 3 dişi 1 erkek lepistes 1 tane çöpcü düşünüyom iyimi?
Üretim öğrenmek için hangi videoları izlemem lazım?
Bide albino çöpcü var bronzu var komandosu var aynı işlevi görüyorlar değilmi sadece renkleri farklı?

Sera Bio Nitrivec kullanımı bi anlamadım ya :(

Son düzenleme:
Hocam seçtim bikaçtane sizce iyimidir
Hocam bu markalar Çin markaları. Yani bunlar kaliteli değil bu yüzden bilmiyorum, ben markaları biliyorum. Fakat bunlar iş görür.

Hocam bu markalar Çin markaları. Yani bunlar kaliteli değil bu yüzden bilmiyorum, ben markaları biliyorum. Fakat bunlar iş görür.

Bu markaları kullandım ve aşırı memnum kaldım helia marka motorlar tam F/P ürünüdur.

Şimdi hocam cins cins lepistesleri nerden satıyorlar acaba üretsem mesela petshoplar ucuza alır satamam bide şey sorcam 3 dişi 1 erkek lepistes 1 tane çöpcü düşünüyom iyimi?
Üretim öğrenmek için hangi videoları izlemem lazım?
Bide albino çöpcü var bronzu var komandosu var aynı işlevi görüyorlar değilmi sadece renkleri farklı?

Sera Bio Nitrivec kullanımı bi anlamadım ya :(
3 dişi 1 erkek yapmayınız hemen ürerler onun yerine 4 dişi yapablirisiniz.

Bu markaları kullandım ve aşırı memnum kaldım helia marka motorlar tam F/P ürünüdur.
Hocam ben korkuyorum ya. En azından kendini kanıtlamış markalar olmasa bile piyasada güzel iz bırakmış markalar yani aquael gibi markaları tercih ediyorum. Çin malı gibi markalardan korkuyorum. Zaten akvaryuma okadar para harcıyorum bu ucuz şeyler yüzünden balıkları kaybetme korkusu yüzünden bunlara yöneldim. Şimdi de karides akvaryumu kuracağım fakat korkuyorum nedense. Kumlar çok pahalı öncelik.

Hocam ben korkuyorum ya. En azından kendini kanıtlamış markalar olmasa bile piyasada güzel iz bırakmış markalar yani aquael gibi markaları tercih ediyorum. Çin malı gibi markalardan korkuyorum. Zaten akvaryuma o kadar para harcıyorum bu ucuz şeyler yüzünden balıkları kaybetme korkusu yüzünden bunlara yöneldim. Şimdi de karides akvaryumu kuracağım fakat korkuyorum nedense. Kumlar çok pahalı öncelik.

Yani en sıkıntı ısıtıcı ama ben şu anki akvaryumumda Smart'ın 300W ısıtıcısını kullanıyorum ve aşırı memnunum.

Yani en sıkıntı ısıtıcı ama ben şu anki akvaryumumda Smart'ın 300W ısıtıcısını kullanıyorum ve aşırı memnunum.
Anladım hocam. Zaten kaliteli markalar gerçekten çok pahalı. Ben arkadaşa 25W Tetra ısıtıcısını önerdim 500 TL. Çok çok pahalı. Smart`ın 25W ısıtıcısı 100 TL falandır tahminim ve aynı şeyi yapıcak sadece birisinde ternometre yok diğerinde var. Ben Aquael aldım 2 aydır kullanıyorum memnunum.

Anladım hocam. Zaten kaliteli markalar gerçekten çok pahalı. Ben arkadaşa 25W Tetra ısıtıcısını önerdim 500 TL. Çok çok pahalı. Smart`ın 25W ısıtıcısı 100 TL falandır tahminim ve aynı şeyi yapıcak sadece birisinde ternometre yok diğerinde var. Ben Aquael aldım 2 aydır kullanıyorum memnunum.
Hocam işte düşük bütçeyle başlıcam sonra fiyatı ayarlarım.
Bide akvaryumu nereye koyabilirim oturma odasına koysam akvaryuma güneş falan gelse arada sorun olurmu bide bu akvaryumu temizlemek için hortum gibi şeyler kullanıyorlar akvaryum dibini temizlemek için nedir adı?

Hocam işte düşük bütçeyle başlıcam sonra fiyatı ayarlarım.
Bide akvaryumu nereye koyabilirim oturma odasına koysam akvaryuma güneş falan gelse arada sorun olurmu bide bu akvaryumu temizlemek için hortum gibi şeyler kullanıyorlar akvaryum dibini temizlemek için nedir adı?
Hocam sakın ama sakın güneş alan yere koymayın. Güneş yosun yapar ve bu yosunları almak gerçekten zor. Evet dip çekim hortumu diye geçiyor. Mümkünse az ışık alan veya almayan bir yere koyun.

Geri
Yukarı