300 Mbps olan internet 2 Mbps hız veriyor

@TunahaNepomniachtchi hocam bence 50 yeterli olur eğer çok bir fiyat farkı yoksa 100 olan paketi alın SNR sıkıntıya düşmez kesinti yaşamazsanız kullanin eğer kesilmeler olursa ISS ile konuşun 65 civarina sabitlenir.

@TunahaNepomniachtchi hocam bence 50 yeterli olur eğer çok bir fiyat farkı yoksa 100 olan paketi alın SNR sıkıntıya düşmez kesinti yaşamazsanız kullanin eğer kesilmeler olursa ISS ile konuşun 65 civarina sabitlenir.
Hocam ISS'den kastınız servis sağlayıcı değil mi? Vodafone, Türk Telekom, Türknet vs. eğer öyle ise hangisini önerirsiniz?

@m.dogann46 köyde yaşıyorsanız büyük ihtimalle türk Telekom ve adsl altyapı kullanıyorsunuz ve hızınız çok yavaş ise muhtemelen böyle bir sonuç veya buna yakın bir sonuç alacaksınız(resimde yükledim) köyünüze VDSL veya Fiber altyapı gelmedikten sonra o hız değişmez veya 2-3 megabit artabilir bilemiyorum,Türk Telekom İl Genel Müdürlüğüne giderek konuyu konuşun, ben konuştuğumda köyümün fiber dönüşümünde olduğu ve 5 yıl içerisinde fiber altyapı geleceğini öğrendim ne kadar doğrudur bilemem.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2023-08-12-18-43-45-16_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg
    Screenshot_2023-08-12-18-43-45-16_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg
    93,2 KB · Görüntüleme: 23
Bence de öyle. Babama soracağım bu konuyu
Yanılma payınız var.

ADSL eski modemlerin üzerinde 300Mbit ibaresi yazar. Bu kablolu bağlantıda sunulabilecek maks. ethernet hızı gibi bir değer. Bu modemler genelde Wi-Fi 4 (2.4Ghz) destekledikleri için ulaşılabilir maks. hız değeri de 50-60Mbit arasında kalacaktır.

Türkiye'de ADSL 16-20 Mbit VDSL ise 17a standartı yüzünden 100 Mbit ile sınırlandırılmış durumdadır.

Size yanlış bilgilendirme yapmış olabilir ISS.

Göknet için FTTX V1 kısmında VAR yazarsa Fiber var demektir. Şu durumda altyapınız bile tanımlı değil. Türk Telekom kullanıyor olabilirsiniz. Köyde yaşadığınızı söylediğiniz için varaayımda bulunuyorum TT adres kayıt bilgilerinizde eksik hata yapmış olabilir bu sebeple de başka ISSlerde gözükmez altyapınız.

Tavsiyem öncelikle 192.168.1.1 arayüzüne giriş yapıp modem marka model bilgisini iletmeniz. Ondan sonra yine bu ekranda xDSL istatistikleri kısmının ekran görüntüsü atınız ki CRC hata paketleri kaybı ile SNR margin sinyal zayıflaması değerlerini okuyabilesiniz.

Eğer Türk Telekom kullanıyorsanız Twitter @TTDestek kısmına özel mesaj ile müşteri numarası adres bilgisi ve irtibat telefonunu ekleyip şikayetinizi iletmeniz olacak. LinkedIn de iyi bir iletişim kaynağıdır. Belki VDSL altyapı içine dahil edilirsiniz, belli olmaz.

Geri
Yukarı