3000 TL bütçe ile PSU'suz kasa önerisi

xenom0rphe

Megapat
Makaleler
6
Merhaba. Kasam çok eski olduğu için kasamı değiştirmek istiyorum ve aklımda bir iki model var. Farklı fikirleri duymak için size de danışmak istedim. Bütçe maksimum 3000TL.

Aradığım bazı özellikler: Üst panele 280mm AiO desteği, ön panele 2x140 ya da 3x120mm fan desteği, GPU desteği en az 340mm, CPU soğutucu desteği en az 160mm, ve çok elzem değil ama varsa ya da mümkünse 140mm egzoz fan desteği olması elimde 140'lık egzoz fan olduğu için.

Teşekkürler şimdiden.

Son düzenleyen: Moderatör:
f/p kasadır

Üst ve ön 360 mm olsun diyorsan bu var. Kendim de kullanıyorum çok klas bir kasa. Cpu gpu derecelerini gösteren ekranı da var.

Son düzenleme:
f/p kasadır

Üst ve ön 360 mm olsun diyorsan bu var. Kendim de kullanıyorum çok klas bir kasa. Cpu gpu derecelerini gösteren ekranı da var.

MAG Forge 320r airflow​

Teşekkürler. Konuya önceden cevap gelmediği için bu kasayı aldım:

Benim almak istediğim ve çok beğendiğim kasa aslında Phanteks G360A'ydı fakat fiyatı 4000TL'ye dayanmış. P360A bana biraz dar gelmişti. CH510 da iyiymiş aslında. 4000D Airflow ile arasındaki farklara bakacağım.

Teşekkürler. Konuya önceden cevap gelmediği için bu kasayı aldım:

Benim almak istediğim ve çok beğendiğim kasa aslında Phanteks G360A'ydı fakat fiyatı 4000TL'ye dayanmış. P360A bana biraz dar gelmişti. CH510 da iyiymiş aslında. 4000D Airflow ile arasındaki farklara bakacağım.
Bu kasanın siyahını incelemiştim.

Üstte 360 mm desteği vermemesi
Hdd yuvaları varken biraz uzun bir psu nun sığmayacak olması( adamlar kablo payını hesap etmemişler)
Cam panelin çok koyu olması( rgb bile anca gözükür rgb yoksa içerisi nerdeyse görünmüyor) ve camın pratik çıkarılamaması. Destek koymamışlar çıkarırken tutmak lazım yoksa düşer cam patlar)

gibi nedenlerden vazgeçmiştim. CH510 u kriterlerime uyduğu için tercih ettim 1 yıl oldu çok memnunum.

Bu kasanın siyahını incelemiştim.

Üstte 360 mm desteği vermemesi
Hdd yuvaları varken biraz uzun bir psu nun sığmayacak olması( adamlar kablo payını hesap etmemişler)
Cam panelin çok koyu olması( rgb bile anca gözükür rgb yoksa içerisi nerdeyse görünmüyor) ve camın pratik çıkarılamaması. Destek koymamışlar çıkarırken tutmak lazım yoksa düşer cam patlar)

gibi nedenlerden vazgeçmiştim. CH510 u kriterlerime uyduğu için tercih ettim 1 yıl oldu çok memnunum.
Siyahın camı koyu diye beyaz versiyonunu aldım. Beyazınki öyle değil. Benim PSU FSP Hydro G Pro 750W küçük zaten. 360mm sıvı soğutma da 280 yerine tercihim olmuyor daha sesli çalıştığı için kaldı ki bu zamana kadar hiç sıvı sğutma kullanmadım ama Arctic Liquid III 280mm alasım var o yüzden tercih ettim. Açıkçası Akakçe'den bakınca kasayı 4000-5000TL bandında görüp Sinerji'de 2800TL'ye satıldığını görünce direkt aliyim dedim. Şu an yurtdışı satış fiyatından daha ucuza satıyor Sinerji.

Sıvı soğutmada sessizliğin boyutla ilgisi yok fanların yapısıyla ilgili. Sesli olsa bile belli bir devire ayarlanabilir problem olmaz yani. Corsairin kendi sitesindeki reklamda RM850 psu kullanmışlar mesela o psu sıkıntı yaratır. Hdd kullanmayacaksan problem yok tabii yuvayı çıkarırsın olur biter. Hayırlı olsun diyelim

Geri
Yukarı