3000 TL ikinci el ekran kartı önerisi

Bütçe
3000

FakirSincap

Kilopat
Daha fazla  
Bütçe pek oynamaz. Zaten başta 7K civarında bütçem vardı. Hatta onun için de öneri konusu açmıştım. Fakat şu an durumlar fazlasıyla değişti. Erteledim kart işini ama en azından ucuz ve iş görecek bir kart arıyorum. 3000 TL bandında ne gibi kartlar bulunabilir? GTX 1660 Super gözüme çarptı ama doğru karar mıdır bilemedim. Tavsiyeleriniz benim için çok değerli. Şimdiden çok teşekkürler. :)

1660 alabilirsiniz, hatta kesenin ağzını açıp 2000 serisi almanızı öneririm.

1660 alabilirsiniz, hatta kesenin ağzını açıp 2000 serisi almanızı öneririm.

Hocam kesenin ağzını açabilsem neler alacağım da... :( 1660 Super alıp bir sene falan kullanıp satmayı düşünüyorum. Yeni karta geçerim. 2060 falan maalesef 4000 TL altında yok. Garantili, faturalı alınırsa da 5K civarına dayanıyor.

Bütçe pek oynamaz. Zaten başta 7K civarında bütçem vardı. Hatta onun için de öneri konusu açmıştım. Fakat şu an durumlar fazlasıyla değişti. Erteledim kart işini ama en azından ucuz ve iş görecek bir kart arıyorum. 3000 TL bandında ne gibi kartlar bulunabilir? GTX 1660 Super gözüme çarptı ama doğru karar mıdır bilemedim. Tavsiyeleriniz benim için çok değerli. Şimdiden çok teşekkürler. :)

https://www.sahibinden.com/ilan/iki...-tuf-rx-5700xt-3-fanli-model-1126962030/detay bütçeyi zorlarsan bu zorlamazsan
1660 Super.

Hocam açıkçası ikinci el mağazaları pek güven vermiyor. Sizce de sahibinden almak daha iyi olmaz mı? Bir de 5700 XT mining kartıydı zamanında. Biraz korkutuyor hocam. Mining kartın ömrünü çok etkiler mi? Çünkü mining yapılmamış olma ihtimali yok gibime geliyor.

Eğer uzun süre ağır mining yapılmamışsa bir fark yok kendim denedim test isteyin internetteki aynı modelin stress testi ile karşılaştırın eğer aşırı fark varsa cok mining yapılmış ve termal padler omrunu doldurmuştur bir de çift BIOS'lu kartlarda iki BIOS'u da denettirin biri aktif biri değilse mininglidir backplate olmayan kartlarda genelde mining yapılmış olanlarda VRAM tarafında terleme belli ediyor oradanda anlayabilirsiniz.

Eğer uzun süre ağır mining yapılmamışsa bir fark yok kendim denedim test isteyin internetteki aynı modelin stress testi ile karşılaştırın eğer aşırı fark varsa cok mining yapılmış ve termal padler omrunu doldurmuştur bir de çift BIOS'lu kartlarda iki BIOS'u da denettirin biri aktif biri değilse mininglidir backplate olmayan kartlarda genelde mining yapılmış olanlarda VRAM tarafında terleme belli ediyor oradanda anlayabilirsiniz.
Bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim. :) Furmark testi mutlaka yapmam lazım. BIOS da kontrol ederim hocam. Tekrardan sağolun.

Hocam ben 5700XT aldım forumda bir moderatör arkadaştan, çok memnunum. Alırken testlere ve içinin açılmamış olmasına dikkat ederseniz herhangi bir sorun olacağını sanmıyorum.

Hocam ben 5700XT aldım forumda bir moderatör arkadaştan, çok memnunum. Alırken testlere ve içinin açılmamış olmasına dikkat ederseniz herhangi bir sorun olacağını sanmıyorum.

Benim yukarıda belirttiğim detaylarda onemli işi şansa bırakmamak lazım.

5700 XT aklımda hocam. Uygun bir ilan bulmaya çalışıyorum şu an. Performans olarak AAA oyunlarda tatmin ediyor mu hocam peki?

Geri
Yukarı