3070 Ti kötü bir kart mıdır?

letranger

Kilopat
Daha fazla  
Selamlar. Bu ara birçok yerde hem VRAM'i az olduğu için hem de verdiği performansa orantısız güç tükettiği için kart çok kötüleniyor. Ben almadan önce fazla güç tükettiğine dikkat etmemiştim. Faturamı ne derece etkiler bilmiyorum. 1 yıl önce 3750 liraya aldığım 5700XT'den çok çektiğim için AMD'ye tövbe ettim. Onu satıp 3070 Ti aldım ama NVIDIA bu modelde AMD'nin gerisinde kaldı sanırım. Sizce yanlış bir tercih mi yaptım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar. Bu ara birçok yerde hem VRAM'i az olduğu için hem de verdiği performansa orantısız güç tükettiği için kart çok kötüleniyor. Ben almadan önce fazla güç tükettiğine dikkat etmemiştim. Faturamı ne derece etkiler bilmiyorum. 1 yıl önce 3750 liraya aldığım 5700XT'den çok çektiğim için AMD'ye tövbe ettim. Onu satıp 3070 Ti aldım ama NVIDIA bu modelde AMD'nin gerisinde kaldı sanırım. Sizce yanlış bir tercih mi yaptım?
Aynen çok kötü kanka. Kullanmayacaksan bana verebilirsin. Bilgisayarcı bile almaz onu. (!)

Arkadaşlar performansı iyi, yani güçlü bir kart biliyorum. Demek istediğim güç tüketimi ve vram açısından düşürürsek muadili AMD kartları seçmek daha mı mantıklı idi yoksa 8 GB Vram sorunsuzca götürür mü uzun yıllar? Adamlar 3060'a bile 12 GB vram seçeneği koymuş 3070Ti'ye saçma bir cimrilik yapmış. Üstelik performansı 3070'e çok yakın olmasına rağmen güç tüketimi onun çok üstünde. Saçma değil mi bunlar?

Arkadaşlar performansı iyi, yani güçlü bir kart biliyorum. Demek istediğim güç tüketimi ve VRAM açısından düşürürsek muadili AMD kartları seçmek daha mı mantıklı idi yoksa 8 GB VRAM sorunsuzca götürür mü uzun yıllar? Adamlar 3060'a bile 12 GB VRAM seçeneği koymuş 3070 Ti'ye saçma bir cimrilik yapmış. Üstelik performansı 3070'e çok yakın olmasına rağmen güç tüketimi onun çok üstünde. Saçma değil mi bunlar?

Güç tüketimi kartların modellerine göre değişiyor ve RTX 3060 12 GB olması beni bile şaşırttı açıkçası.

Güçlü bir kart olmasına karşın 8 gb VRAM'i eleştiri alıyor. Mesela 1-2 sene sonra 4K'da VRAM'den dolayı sorun çıkarabilir vs deniyor. Rakibi AMD kartları çok daha fazla VRAM içermesi ve RTX 3060'ın 12 GB VRAM içermesi dolayısıyla da NVİDİA eleştiriliyor. Bütün bunları yok sayarsak kart çok iyi. 2K için zaten herhangi bir problem söz konusu değil.

Geri
Yukarı