3090'lı sisteme PSU tavsiyesi

rmelihr

Kilopat
Daha fazla  
ROG RTX 3090, 5700x3D, 32 GB 3600MHz RAM sistemli bir bilgisayarım var. Eskiden kalma 700W FSP marka bir Power ile kullanıyorum ve Power ara sıra bayağı cızırtı yapıyor yükte ve ufak tefek drop yiyorum. Power kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Önerebileceğiniz bir Power var mıdır?

ROG RTX 3090, 5700x3D, 32 GB 3600MHz RAM sistemli bir bilgisayarım var. Eskiden kalma 700W FSP marka bir Power ile kullanıyorum ve Power ara sıra bayağı cızırtı yapıyor yükte ve ufak tefek drop yiyorum. Power kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Önerebileceğiniz bir Power var mıdır?
Buna da bakabilirsiniz arada fiyatı 4600 e düşüyor.

OCCT ile Power testi yapıp başarılı geçtiyse takılmanin başka sebebi var. PSU pek takılma yapmayabilir. Cizirti cw dir.

PSU sorunu o şekilde kendini belli etmez, güç ya vardır ya yoktur, PSU'da ekran kartına yetecek sayıda çıkış varsa, ki siyah ekrana düşmediğine göre vardır, ağır yükte çalışması gerekse bile PSU o sistemi besler, aksi durumda siyah ekran veya ani kapanma sorunu olur.

Rahat, az yükte çalışması için 850W bir PSU'ya geçecekseniz bir şey diyemem, ama yaşadığınız sorunu başka yerde aramalısınız.

Aslında çok fazla drop yemedim sadece drop girdiği anlarda PSU'daki cızırtı bir hayli artıyor ve PSU alalı 7 sene civarı oldu ve hiç bakım yapılmadı önceden 2070 Super ile kullanıyordum 3090 geçince bir cızırıt seviyesi arttı.

Geri
Yukarı