33 yaşında yeni mezun elektrik elektronik mühendisi iş bulabilir mi?

emreyanar35

Picopat
Daha fazla  
Dostlarım tecrübesiz 33 yaşında elektrik elektronik mühendisi olursam iş sahasında sorun yaşar mıyım? Sahada bu yaşta insanların akıbeti nasıl bilgilendirirseniz sevinirim.

Sorun 33 yaşında olmanız değil, 33 yaşında mezun olacaksanız donanımlı çıkış yapmanız. Hem 33 yaşında olup hem 22 yaşında yeni mezun gibi tamamlamanız gereken eksiklikler olursa onlarla 35'i bulursunuz ki o da işi daha da zora sokar. Zira özel sektörde 30 bir çeşit sınır gibidir.

Eğer bir temeliniz yoksa sahada tabii ki zorluk yaşarsınız. Bende elektrik elektronik okudum ve okuldaki derslerle saha bambaşka.
Hocam benim yaşım şuan 27 sizin sınıfta da benim gibi olanlar varmıydı onlar nasıl mental sağlıklarını koruyabiliyorlardi biraz bahseder misiniz?

Sorun 33 yaşında olmanız değil, 33 yaşında mezun olacaksanız donanımlı çıkış yapmanız. Hem 33 yaşında olup hem 22 yaşında yeni mezun gibi tamamlamanız gereken eksiklikler olursa onlarla 35'i bulursunuz ki o da işi daha da zora sokar. Zira özel sektörde 30 bir çeşit sınır gibidir.
Hocam ben okurken bir yandan çalışcam yazın ise işten çıkıp kendi alanımda okuduğum bölümle ilgili daha 1. Sınıftayken staj için bir yerde çalışcam ama sırf sadece kendimi geliştirmek için şuan yaşım 27 ve elektronik alanında ilerlemek istiyorum sizce değermi?

Hocam ben okurken bir yandan çalışcam yazın ise işten çıkıp kendi alanımda okuduğum bölümle ilgili daha 1. Sınıftayken staj için bir yerde çalışcam ama sırf sadece kendimi geliştirmek için şuan yaşım 27 ve elektronik alanında ilerlemek istiyorum sizce değermi?

Hocam zorlanırsınız falan ama yapabilirsiniz yani hiçbir şey için geç değil 40-50 yaşında üniversite okuyan insanlar var farklı dallara geçmek için sadece evet hani 20'li yaşlardaki kişilere göre dezavantajınız olur ama bu da çok büyük bir engel değil.
Hocam ben okumaktan değilde sahada iş bulmaktan korkuyorum zaten ikinci öğretim okuyacağım. O pek sorun olmuyacak ama bölüm bittikten sonra iş konusu olsun saha tecrübesi olsun pek olmayacağı için çok zaman harcicam gibi gözüküyor çünkü yaşım baya büyük olucak siz olsaydınız çocukluk hayalim çünkü sizce değer miydi?

Hocam benim yaşım şu an 27 sizin sınıfta da benim gibi olanlar var mıydı onlar nasıl mental sağlıklarını koruyabiliyorlardi biraz bahseder misiniz?

Hocam ben okurken bir yandan çalışacağım yazın ise işten çıkıp kendi alanımda okuduğum bölümle ilgili daha 1. sınıftayken staj için bir yerde çalışacağım ama sırf sadece kendimi geliştirmek için şu an yaşım 27 ve elektronik alanında ilerlemek istiyorum sizce değer mi?

Hocam ben okurken bir yandan çalışacağım yazın ise işten çıkıp kendi alanımda okuduğum bölümle ilgili daha 1. sınıftayken staj için bir yerde çalışacağım ama sırf sadece kendimi geliştirmek için şu an yaşım 27 ve elektronik alanında ilerlemek istiyorum sizce değer mi?

Hocam ben okumaktan değil de sahada iş bulmaktan korkuyorum zaten ikinci öğretim okuyacağım. O pek sorun olmayacak ama bölüm bittikten sonra iş konusu olsun saha tecrübesi olsun pek olmayacağı için çok zaman harcayacağım gibi gözüküyor çünkü yaşım bayağı büyük olacak siz olsaydınız çocukluk hayalim çünkü sizce değer miydi?

Ya şöyle açıkçası herkesin bu konuda korkusu var hatta insanlar artık staj yeri bulmakta bile çok zorlanıyorlar ama ben kendim İngilizce öğretmenliği okuyan tarih okuyup gelen fizik okuyup gelen veya hiç üniversite okumamış 40 yaşında daha yeni başlayan insanları gördüm. O yüzden hayattaki görüşünüz yaşadığım sürece hiçbir şey için geç değil olsun tolstoy 70 yaşında bisiklet kullanmayı öğrenmiş böyle düşünün.

Yeni konular

Geri
Yukarı