34000 TL'ye laptop önerisi

Bütçe
34000 TL

Utkan03

Hectopat
Daha fazla  
Selam, bir süredir oyun ve modelleme için bir laptop arıyorum ve şu seçenekler arasında kararsız kaldım. Sizce en mantıklısı hangisi?

MSI Cyborg 15 - DDR5 RAM'i ve güzel özellikleri var. Fakat daha önce MSI kullanmadığımdan emin olamadım.
ASUS Rog Zephyrus - ekran çözünürlüğünün yüksek olması ve diğer özellikleriyle gayet iyi duruyor gibi.
Acer Nitro - RTX 3080 olduğu için dikkatimi çekti ama 4060 tercih etmek daha mı mantıklı acaba?
HP Victus - ekranının 16 inç olması olması hoş fakat ekstra SSD eklemek gerekecek.

Soğutma, malzeme kalitesi ve genel özellikler olarak en iyi seçim hangisi?
Ayrıca bunlar dışında bu fiyatlarda önerebileceğiniz bir cihaz varsa onlara da bakabilirim, şimdiden teşekkürler.

Selam, bir süredir oyun ve modelleme için bir laptop arıyorum ve şu seçenekler arasında kararsız kaldım. Sizce en mantıklısı hangisi?

MSI Cyborg 15 - DDR5 RAM'i ve güzel özellikleri var. Fakat daha önce MSI kullanmadığımdan emin olamadım.
ASUS Rog Zephyrus - ekran çözünürlüğünün yüksek olması ve diğer özellikleriyle gayet iyi duruyor gibi.
Acer Nitro - RTX 3080 olduğu için dikkatimi çekti ama 4060 tercih etmek daha mı mantıklı acaba?
HP Victus - ekranının 16 inç olması olması hoş fakat ekstra SSD eklemek gerekecek.

Soğutma, malzeme kalitesi ve genel özellikler olarak en iyi seçim hangisi?
Ayrıca bunlar dışında bu fiyatlarda önerebileceğiniz bir cihaz varsa onlara da bakabilirim, şimdiden teşekkürler.

RTX 4060 modeli bence daha ileriye dönük olacaktır.

RTX 4060 modeli bence daha ileriye dönük olacaktır.

165 Hz ekran
140W şu laptoplar da ki güç sınırlama olayı vardı pek bilmiyorum, o yok sanırım.
Ayrıca Nitro 5 ekran ve kasa yönünden dayanıklı kolay kolay sorun yaşayacağınız bir model değil soğutması da bayağı iyi. Sadece 8 GB RAM eklemeniz gerekecektir.

Başta belirttiğim MSI ve ASUS'da halihazırda 16 GB DDR5 RAM var aslında, daha uyguna gelir. Bu modellerde bir sorun yaşar mıyım?

Hocam ASUS da 3060 var ve 4060'a kıyasla kötü tabii ki de, MSI hakkında yorum yapamam ama araların da en doğru Acer Nitro 5'i savunabilirim, pişman olmazsınız.

MSI sakın bulaşma 45W ekran kartı kullanıyorlar, 4050 performansı bile zor alırsın.
Acer en alınabilir model gibi geldi gözüme, eğer sadece oyun için kullanılacaksa. 100W TDP değeri var sadece o sıkıntı fakat çok büyük bir kayıp da değil. Max 115 watt çekiyor ekran kartı. %90 performans verir yani.

Ürün elinize ulaştığı zaman deneyimlerinizi bizimle paylaşırsanız mutlu oluruz.
Bir kaç gündür kullanıyorum ve gayet iyi çıktı. Özellikle ekran kalitesi beklentimin üzerindeydi. Çok teşekkürler tavsiyeniz için.

Şu ana kadar sadece ses kalitesinde sorun yaşadım. Hoparlör sesi çok boğuk geldi. Biraz araştırdıktan sonra DTS X Ultra ile bunu çözebileceğimi gördüm. Acer'ın sitesinden gerekli driverları indirdikten sonra programı kurdum ama ardından hiç bir şekilde hoparlörden ses gelmemeye başladı. Çözmek için bir gündür uğraşıyorum ama maalesef bir çözüm bulamadım. DTS'i kaldırdıktan sonra ses tekrar geldi ama kalite hala düşük.

Geri
Yukarı