35.000 TL'ye monitörle beraber sistem önerisi

Bu 3'ü arasından vatandakini alırım bir 16 GB daha RAM takarım üstüne kule tipi fanımı da takarım keyfime bakarım ama öbürlerine göre 1K daha pahalı olur diğerleri kule tipi fan ile 33K-33.5k civarına gelir bu 34K-34.5k falan.

Bütçeni zorlarsa diğerlerini de tercih edebilirsiniz ama bence sabaha bekleyin @SadeceYiğit @GFYT @SEMIKAANCAKIR @kino sistemlere baksınlar onların da fikrini al.

Hocam öncelikle üslubumun düzgün olduğunu düşünüyorum.
İkinci olarak topladığınız sistem aşırı kazık ve İtopya kendin topladan öyle kafanıza göre topladığınız bir sistem, gerçekten bu fiyata 4070S'li kasaları özelleştirip alabilirken böyle bir sistem toplamanız gülünç olmuş. Bu arada önerdiğiniz setup 50K'ya yaklaşıyor önerdiğiniz monitör bu fiyatta asla tercih edilecek bir model değil yaptığınız şey sadece ASUS fanboyluk bir dahakine marka değil model odaklı seçimler yapmanızı öneririm bir de arkadaşın istekleri ve bütçesi doğrultusunda.
İyi sosyaller.

Zaten 44K'ya topladığınız kasayı 32K'lık hemen hemen aynı donanımlara sahip bir kasayla karşılaştırmanız ayrı bir garip.

Beni yanlış anladığını düşünerek yazıyorum, ben o sistemi o fiyata al demedim daha önceki mesajlara bakarsan itopya'yı da dahil ederek kampanyaları takip etmesini ve hazır kurulu sistem almasını önerdim. Parçaları tek tek almak maddi açıdan daha zararlı olacaktır. Gönderdiğim sistem örnek bir sistemdir. Ben Ssd olarak 7000MB okuma olanını ekledim mesela onu aşağı çekerek 4000TL civarı indirir fiyatını gibi. Bir de senin gönderdiğin sisteme ssd ve monitör eklendiğinde fiyatlar hemen hemen birbirine denk geliyor.

Son düzenleme:
Beni yanlış anladığını düşünerek yazıyorum, ben o sistemi o fiyata al demedim daha önceki mesajlara bakarsan itopya'yı da dahil ederek kampanyaları takip etmesini ve hazır kurulu sistem almasını önerdim. Parçaları tek tek almak maddi açıdan daha zararlı olacaktır. Gönderdiğim sistem örnek bir sistemdir. Ben Ssd olarak 7000MB okuma olanını ekledim mesela onu aşağı çekerek 4000TL civarı indirir fiyatını gibi. Bir de senin gönderdiğin sisteme ssd ve monitör eklendiğinde fiyatlar hemen hemen birbirine denk geliyor.
Asus marka ile Galax arasinda 3-4 dereceden fazlası yok. Fps farki maks 1-2dir. Kazıklandığını kabullenmemek bu olsa gerek. O fiyatlara 7800xt ve 4070S sistemler bulunuyor. Asus marka monitör 1-2 istisna model hariç alınmaz. Marka diyip power boost c4 bombası koymuşsun kasaya.

ASUS marka ile Galax arasinda 3-4 dereceden fazlası yok. FPS farki maksimum 1-2'dir. Kazıklandığını kabullenmemek bu olsa gerek. O fiyatlara 7800XT ve 4070s sistemler bulunuyor. ASUS marka monitör 1-2 istisna model hariç alınmaz. Marka deyip Power Boost C4 bombası koymuşsun kasaya.

Hocam ASUS daha iyi ROG STRIX falan. Bırakın bu arkadaş 4060 Ti kasaya 50k versin.

Önce üslubunu biraz düzelterek yazı yazmaya özen göster. 2. si fanboyluk kısmında da haksızsın, ben kullanıyorum memnunum arkadaşa örnek olarak bir görüntü attım, benim attığım sistem sizin önerdiğiniz sistemin üst ve üst katında. Belli ki burada en çok sen biliyorsun, sistemi alacak arkadaş iki gün sonra pişman olduğu durumda maddi manevi destekçisi olursun diye umut ediyorum. Senin gönderdiğin sistemde monitör var mı bilmiyorum ama demin ki sorunu gördüm. Görselini attığım sistem 45 bin civarında.

Var R25i-30 önerdik arkadaşa.

Son düzenleme:
Asus marka ile Galax arasinda 3-4 dereceden fazlası yok. Fps farki maks 1-2dir. Kazıklandığını kabullenmemek bu olsa gerek. O fiyatlara 7800xt ve 4070S sistemler bulunuyor. Asus marka monitör 1-2 istisna model hariç alınmaz. Marka diyip power boost c4 bombası koymuşsun kasaya.

Kanka o sistemi ben Samsung evo 990pro + kingston fury renegade ekleyerek kampanya da oraya eklediğim monitör dahil 37.000₺'ye aldım. Ben örnek attım arkadaş araştırır beğenmez kasayı değişir başka bir şeyi değişir. Şimdi sana soruyorum kampanyada 40 bin gibi bir fiyata düşmüş bir sistemi almak mı yoksa aşağıya resmini koyduğum ssd ve monitörsuz 33k ya sistemi almak mı?

Dosya Ekleri

• Screenshot_2024-05-09-10-57-23-605_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2024-05-09-10-57-23-605_com.android.chrome.jpg
    62,5 KB · Görüntüleme: 24
Kanka o sistemi ben Samsung EVO 990Pro + Kingston Fury Renegade ekleyerek kampanya da oraya eklediğim monitör dahil 37.000₺'ye aldım. Ben örnek attım arkadaş araştırır beğenmez kasayı değişir başka bir şeyi değişir. Şimdi sana soruyorum kampanyada 40 bin gibi bir fiyata düşmüş bir sistemi almak mı yoksa aşağıya resmini koyduğum SSD ve monitörsuz 33K ya sistemi almak mı?

O sistem indirimlerle beraber 43.5k attığınız monitör ile 50K'ya yaklaşıyor ayrıca öylesine kafanıza göre toplamışsınız bari kasayı da adam gibi bir şey seçseydiniz bu fiyatlara 4060 Ti donanımlı bir kasa almak saçmalık olur. Benim attığım sistem monitör ile 37k civarı tutuyor ve parçalar giriş seviyesi değil en azından birbirleriyle uyumlu ve arkadaşın bütçesini katletmiyor.

O sistem indirimlerle beraber 43.5k attığınız monitör ile 50K'ya yaklaşıyor ayrıca öylesine kafanıza göre toplamışsınız bari kasayı da adam gibi bir şey seçseydiniz bu fiyatlara 4060 Ti donanımlı bir kasa almak saçmalık olur. Benim attığım sistem monitör ile 37k civarı tutuyor ve parçalar giriş seviyesi değil en azından birbirleriyle uyumlu ve arkadaşın bütçesini katletmiyor.

Tamam kardeşim en iyi sen biliyorsun ben bişey bilmiyorum git arkadaşa en güzel sistemi diz. Sonra gelin hep beraber Bf2042, CS2 falan oynayıp stres atalım.

Tamam kardeşim en iyi sen biliyorsun ben bir şey bilmiyorum git arkadaşa en güzel sistemi diz. Sonra gelin hep beraber BF2042, CS2 falan oynayıp stres atalım.

Üstat bizi biraz yanlış anlamışsın burada nesnel olarak piyasada arkadaşın bütçesi ve ihtiyaçlarına uygun en iyi sistemleri özelleştirip ona sunuyoruz yani gidip en iyi sen biliyorsun triplerine girmene gerek yok zaten bu iş benim yakın zamanda mesleğim olacak inşallah.

İkincisi konudaki herkes önerilerine karşı benimle aynı fikirde gibi gözüküyor ama en iyi siz bilirsiniz. Size İtopya "kendin topla" kısmında başarılar dilerim.

Shark 7A-RTX SUPER - Game Garaj bu sistemden bahsediyor arkadaş herhalde.

16 GB'lik versiyonunun 8 GB versiyonu ile hiçbir performans farkı yok bana gereksiz geliyor.

Şu an attığın sistemin orijinal haline bakıyorum birazdan dönerim.

Eki Görüntüle 2190663

Bu şekilde fena değil.

Hocam bu sistemi bu şekil alacağım gibi ama RAM'i 1x16 yapacağım soğutucuya para ayırmam lazım çünkü.

Yeni konular

Geri
Yukarı