3500 TL DSLR Fotoğraf Makinesi Önerisi

Millerogness

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Kamu Sektörü
Selamlar,

Gerek gezdiğimiz yerlerin resimlerini çekebilmek, gerek aile fotoğrafları çekebilmek için bir cihaz alacağım. Fotoğraf makinesi hakkında hiçbir bilgim yok, 3500 TL civarı kaliteli bir fotoğraf makinesi önerebilir misiniz?

Mümkünse taksit ile alabileceğim sitelerden olursa çok sevinirim.

Bundan bende de var ama ben Dubaiden getirtmiştim daha uyguna gelmişti. Ben aldığım sıralar 2.500 - 3000 TL arası birşeydi sanırım. Şuan 3.500 - 4000 TL arası fiyatlar var.
Burda da sadece body var lensi yok.

3700 lira civarı Nikon d5600 iyi bir seçim olur. Hem başlangıç için iyi ve kaliteli bir giriş seviyesi dslr'dir hem de fotoğraf konusunda benzer sınıf canon dan daha iyidir. Tabii amaç fotoğraf değil de video ise canon daha iyi bir seçim olacaktır.

Bundan bende de var ama ben Dubaiden getirtmiştim daha uyguna gelmişti. Ben aldığım sıralar 2.500 - 3000 TL arası birşeydi sanırım. Şuan 3.500 - 4000 TL arası fiyatlar var.
Burda da sadece body var lensi yok.
3700 lira civarı Nikon d5600 iyi bir seçim olur. Hem başlangıç için iyi ve kaliteli bir giriş seviyesi dslr'dir hem de fotoğraf konusunda benzer sınıf canon dan daha iyidir. Tabii amaç fotoğraf değil de video ise canon daha iyi bir seçim olacaktır.
İlk önerilen bir akrabamız tarafından Canon EOS 750D idi. @-SABATA- önerisiyle karşılaştırdık, özellik olarak biraz daha önde sanırım Nikon D5600, Canon 2015/Nikon 2017 model. Birde 750D'de Bluetooth özelliği yokken, Nikon D5600'da var.

Araştırmaya devam ediyorum, önerilere açığım fazlasıyla. :)

İlk önerilen bir akrabamız tarafından Canon EOS 750D idi. @-SABATA- önerisiyle karşılaştırdık, özellik olarak biraz daha önde sanırım Nikon D5600, Canon 2015/Nikon 2017 model. Birde 750D'de Bluetooth özelliği yokken, Nikon D5600'da var.

Araştırmaya devam ediyorum, önerilere açığım fazlasıyla. :)
750 D de Bluetooth özelliği yok ama kendi uygulaması sayesinde kameranıza wifi üzerinden bağlanıp telefonunuzdan kamerasını kullanabiliyorsunuz. Toplu aile fotoğraflarında zamanlamalı çekim yerine telefonunuz üzerinden tek tuş ile fotoğraf çekebiliyorsunuz.

Nikon'un işlemcileri biraz yavaş ve yeni başlayacaksanız menüsü daha karmaşık. Canon 750D tavsiye ederim.
Telefon gibi düşünmeyin, özelliklerden çok , ISO değeri, sensor kalitesi, Enstantene değeri, stok lensin özelliklerine vs bakın.
Özellik istiyorsanız cep telefonu alın.

üstüne az bir miktar daha koyup D7000 veya D7100 öneririm
Sadece 4100 TL, maalesef o kadar yukarılara çıkamam yine de teşekkür ederim yardımınız için.
Nikon'un işlemcileri biraz yavaş ve yeni başlayacaksanız menüsü daha karmaşık. Canon 750D tavsiye ederim.
Telefon gibi düşünmeyin, özelliklerden çok , ISO değeri, sensor kalitesi, Enstantene değeri, stok lensin özelliklerine vs bakın.
Özellik istiyorsanız cep telefonu alın.
Dediğim gibi hiç bir bilgim yok, bu yüzden diğer standart teknoloji ürünleri gibi düşünüp fikir yürüttüm. Bahsettiğiniz değerlerde hangisi daha önde cihazlardan?

Karmaşık olması sorun arz etmiyor ama bahsettiğiniz işlemci yavaşlığı arayüzde gecikme, işleme gibi şeylerde gözle görülür bir rahatsızlık veriyorsa problem benim için.
750 D de Bluetooth özelliği yok ama kendi uygulaması sayesinde kameranıza wifi üzerinden bağlanıp telefonunuzdan kamerasını kullanabiliyorsunuz. Toplu aile fotoğraflarında zamanlamalı çekim yerine telefonunuz üzerinden tek tuş ile fotoğraf çekebiliyorsunuz.
Bu önemli bir bilgi, çok teşekkürler.

Sadece 4100 TL, maalesef o kadar yukarılara çıkamam yine de teşekkür ederim yardımınız için.

Dediğim gibi hiç bir bilgim yok, bu yüzden diğer standart teknoloji ürünleri gibi düşünüp fikir yürüttüm. Bahsettiğiniz değerlerde hangisi daha önde cihazlardan?

Karmaşık olması sorun arz etmiyor ama bahsettiğiniz işlemci yavaşlığı arayüzde gecikme, işleme gibi şeylerde gözle görülür bir rahatsızlık veriyorsa problem benim için.

Bu önemli bir bilgi, çok teşekkürler.
Hocam inan uzun zamandır takip etmedim, yıllardır aynı makineyi kullanıyorum. Fotoğrafçılıkla ilgili sitelerden dediğim özellikleri kıyaslayın, gece ve gündüz fotoğraflarını karşılaştırın.

Önemli bir konu daha var fotoğrafın kalitesi makineden çok lense bağlı. Bu nedenle body yerine lense yatırım yapmayı tercih ederim ben. Makine ile verilen lensler yapabilecekleriniz kısıtlı.
Artık kompakt makineler de kendisini çok geliştirdi. DSLR işi gerçekten mafraflı lensler aparatlar falan derken...
Bu arada makine ve tercihinde ne tür fotoğraflar çekeceğin de önemli. örneğin kaliteli portre için düşük diyaframlı prime lens gerekli. Diyafram düştükçe fiyatları uçuyor, makinelerden pahalı oluyor.
1.2 Diyafram
1.8 diyafram ( bende var bundan güzel lens)

Şöyle bir şey de alabilirsin. 30-40 bin TL lik DSLR makinelerin işini yapabiliyor. 83X optik zoom var, kuş doğa vs fotoğrafları çekeceksen.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı