3500 TL işlemci önerisi

Severiz

Femtopat
Arkadaşlar, bilgisayarım bıraz eski yavaş yavaş toplamayı düşünüyorum. Yani şöyle bu ay mesela işlemci, RAM gelecek ay hard disk filan ama ilk işlemci ve RAM almak istiyorum. Çünkü RAM 4 GB işlemcim de eski. CS:GO ve Valorant CS 2 güncelleme gelecek şimdiden hazırlamak istiyorum. Gibi oyunlar oynuyorum. 2000 TL ve 3500 lira arası param var. RAM ile beraber 4000 lirayi zorlarım, öneriniz var mı acaba?
Anakart: Intel 55h
Şuanki bilgisayarım donanımlarım bunlar veya siz ne önerirsiniz ilk ?

İşlemci : İntel core i5 660 3.30 ghz
Ram : 4 gb ddr3
Anakart : Radeon r7 200 series

Son düzenleme:
En az böyle bir şey tavsiye ederim. Çıkamıyorsan söyle başka atayım.

Anakart çok eski 1. nesil Intel'i serisi işlemcileri destekliyor diye biliyorum

Tavsiyem 2.ele yönelmeniz.

Anakart çok eski 1. nesil Intel'i serisi işlemcileri destekliyor diye biliyorum.

Ryzen 5500 alınmaz almışken 5600 almak en iyisi bütçe meselesi tabide.

Anakartında satın ikinci elden 5500/5600+b450+ddr4 RAM alın.
Anlıyorum teşekkürler.

Anakart çok eski 1. nesil Intel'i serisi işlemcileri destekliyor diye biliyorum.

Bu attıklarınız ikinci el parçalar mı acaba? Bilgisayar parçalarımı desteyelecek ucuz anakart link atar mısınız acaba? 1'de attığınız linkler güvenilir mi parcalar sorunlu çıkarsa ne yapabılırım?

Biliyorum hocam arkadaş 4000e zorlarım demiş o yüzden ben de biliyorum 5600 önermesini.

Hocam bana anakart ve bu dediğiniz işlemci fiyatinda bu işlemci veya daha iyisi varsa 4000 en fazla 4500 yaparak önerebilir misiniz diğer bilgisayar parçalarımla kullanabileceğim şu an ilk yorumda yazdığım bilgisayar parçalarıyla ilk bunları alırım tekrar bütçe yapınca diğer parçaları almaya başlarım.

Eldeki parçalar satılırsa alınır ilerde bir 8 GB daha eklerseniz iyi olur.

Eldeki parçalar satılırsa alınır ileride bir 8 GB daha eklerseniz iyi olur.

Hocam bu ürünler anakartıma uyumlu mu yoksa almam gerekli mi anakarta bunları alsam taksam çalışır mı şu anlık?

Yeni konular

Geri
Yukarı