35000-40000 TL'ye Gaming laptop önerisi

Yuzutu

Kilopat
Merhaba,

Önceliklerimi kısaca belirteyim. Meslek işleri için kullanılacağından ötürü Ryzen 7840 ve RTX 4060 aşarısında özelliklerde olmamalı. 2. boş SSD yuvası mutlaka mevcut olmalı ve panel de ne kadar kaliteli olursa o kadar iyi olur benim açımdan ama ekran şu anki koşullarda son önceliğim maalesef.

HP Victus 16-S0047NT Ryzen 7-7840HS 32 GB 1TB SSD 8 GB RTX 4060 144Hz 16.1"fdos laptop 892p5EA.

Kendim şu modeli buldum ancak bunda da 2. SSD yuvası var mı yok mu emin olamadım. Üstadlarımın yardımlarını bekliyorum. Şimdiden teşekkürler :)

YouTube incelemelerinde 4070 ile 4060 arasında çok fazla bir performans farkı olmadığını görmüştüm. Sizce değer mi? Bir de ne kadarlık bir bütçe zorlamasından bahsediyoruz? 2. SSD yuvası elzem bu arada bir kez daha belirteyim.
Tabi ki değer tek fark o değil. Sana sayayım. Çok daha kaliteli bir panel, daha iyi bir ekran, daha iyi bir işlemci, boş ssd yuvası. Daha iyi bir soğutma 4070 ila 4060 arasında da fark var.
40 vermişken 2 3 daha ver en iyisini al.

İşlemci bir nesil önceye ait, 7x4X istememin sebebi zen4 mimarisine ve 4nm ile üretiliyor olması. Bu meblalarda insan alabildiğince son teknoloji almaya çalışıyor :/ ancak yine de teşekkür ederim öneriniz için.

Tabii ki değer tek fark o değil. Sana sayayım. Çok daha kaliteli bir panel, daha iyi bir ekran, daha iyi bir işlemci, boş SSD yuvası. Daha iyi bir soğutma 4070 ila 4060 arasında da fark var.
40 vermişken 2 3 daha ver en iyisini al.

O zaman benimle paylaşabilir misiniz bahsettiğiniz modeli. 2-3 bin liraya saydıklarınız az buz değil çünkü fark olarak.

İşlemci bir nesil önceye ait, 7x4X istememin sebebi zen4 mimarisine ve 4nm ile üretiliyor olması. Bu meblalarda insan alabildiğince son teknoloji almaya çalışıyor :/ ancak yine de teşekkür ederim öneriniz için.

O zaman benimle paylaşabilir misiniz bahsettiğiniz modeli. 2-3 bin liraya saydıklarınız az buz değil çünkü fark olarak.
https://www.hepsiburada.com/asus-tu...6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-hbcv00003vlhip
Aynı laptobu kullanıyorum ben de bu foruma sorarak aldım soğutması aşırı iyi. 10 Saatlik GTA V Ultra ayarlar 16x yumuşatma vs ile cpu 67 gpu 60. 2TB da ssd taktım samsung 970 Evo Plus 2512 GB Hayli Hayli size yeter herhangi bir macin 10 katı.

Attığım modelin paneli %100 sRGB 300 nit.
Paneller arasındaki farkı görmeniz için attığım videoya bakabilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

https://www.hepsiburada.com/asus-tu...6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-hbcv00003vlhip
Aynı laptopu kullanıyorum ben de bu foruma sorarak aldım soğutması aşırı iyi. 10 Saatlik GTA V Ultra ayarlar 16X yumuşatma vs ile CPU 67 GPU 60. 2TB da SSD taktım Samsung 970 EVO Plus 2512 GB Hayli Hayli size yeter herhangi bir Mac'in 10 katı.

Bu cihaza bakıyorum 4070 ekran kartı R9 işlemci 240W adaptör ile geliyor, Dell 5530'a bakıyorum i7 işlemci 4060 kart ve 330W adaptör.
ASUS mu bir şeylerden kısıyor yoksa Dell mi abartıyor anlamadım.

Geri
Yukarı