36000 TL sistem toplama

Bütçe
36000 TL

Efendikerem61

Hectopat
Yer
Akçaabat
Arkadaşlar ilk defa masaüstü PC toplayacağım yani toplarken kasa monitör vs her şey dahil olmalı. Sistemi oyun oynamak için kuracağım. Şimdiden teşekkürler.
Not: Oynayacağım oyunlar Counter-Strike 2, Euro Truck Simulator 2, GTA 5, BeamNG Drive gibi oyunlar. Toplayacağım sistemin bu oyunlarda en üstün performansı vermesini istiyorum.
Bütçeyi 40.000 TL'ye genişlettim önerilerinizi buna göre sunarsanız sevinirim arkadaşlar.

Son düzenleyen: Moderatör:

@messinicocugu

Hocam 36000 tl'ye göre yapmışsınız. Bende kulaklık var kulaklığı listeden çıkarıp 40000 TL'ye göre bir daha düzenleyebilir misiniz zahmet olmazsa?

Son düzenleme:

Üstteki sistemi alın. Monitör, klavye, mouse aynı. Soğutucu olarak alttakinı alın. Eğer bütçeyı bıraz artırabılırsenız SSD'yı Kingston 1TB yapabılırsınız.

Üstteki sistemi alın. Monitör, klavye, mouse aynı. Soğutucu olarak alttakinı alın. Eğer bütçeyı bıraz artırabılırsenız SSD'yı Kingston 1TB yapabılırsınız.

Daha iyi bir sogutucu kullanibilir. Bütçe sinirda ise bu da yeterli olacaktir.

Hocam ben ilk attığınız 4060Ti sistemi almaya karar verdim. Sistemin SSD'sini 1TB Adata Legend850 seçtim. Güç kaynağını veya herhangi bir parçayı değiştirmem gerekir mi? Ya da bu sistem için de bir soğutucu önerir misiniz?

Hocam ben ilk attığınız 4060 Ti sistemi almaya karar verdim. Sistemin SSD'sini 1TB Adata Legend850 seçtim. Güç kaynağını veya herhangi bir parçayı değiştirmem gerekir mi? Ya da bu sistem için de bir soğutucu önerir misiniz?

Ozellestırme kısmından soğutucu olarak peerless Assassin I, RAM kısmından da 6000 CL30'u seçersen süper olur.

Ozellestırme kısmından soğutucu olarak peerless Assassin I, RAM kısmından da 6000 CL30'u seçersen süper olur.
Hocam bir şey daha soracağım bu sistemi alanlar genelde 750W PSU ile almışlar. Ben biraz daha sistemle oynadım; anakartı B650M-K, işlemciyi Ryzen 5-7600 yaptım. Dediğim gibi bu değişiklikler üzerine başka bir şey yapmam gerekir mi ve PSU'yu da 750W yapmalı mıyım?

Hocam bir şey daha soracağım bu sistemi alanlar genelde 750W PSU ile almışlar. Ben biraz daha sistemle oynadım; anakartı B650M-K, işlemciyi Ryzen 5-7600 yaptım. Dediğim gibi bu değişiklikler üzerine başka bir şey yapmam gerekir mi ve PSU'yu da 750W yapmalı mıyım?

650 bu sistemi çok rahat besler ama bütçe müsaitse 750 de yapabılırsın. İleride yukseltme yapacak olursan 750 daha ıyı olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı