3D tasarım, edit ve oyun için Zephyrus G14 vs Legion Pro 5 16IRX8 vs Legion RTX 3070

aixaei

Zeptopat
Daha fazla  
zephyrus g14
legion 5 pro
razer blade 14
Merhaba. Bu üç model arasında çok kararsız kaldım. Acil yardımınıza ihtiyacım var 😢 önceliğim 3D tasarım, grafik tasarım ve video edit. Arada oyun da oynamak istiyorum. Taşınılabilirlik açısından Zephyrus almak istiyorum (dışarıda ders çalışmayı çok seviyorum) fakat sanırım RAM'i dahili. Bu performansı etkiler mi özellikle 3D video edit gibi işlemlerde? Performans, renk doğruluğu ve panel benim için önemli. Gerçekten çok kararsızım. Fikirlerinize ihtiyacım var. Şimdiden çok teşekkür ederim

Son düzenleme:
Bütçenizi biraz daha esnek tutabilirseniz Asus ProArt serisi bir notebook almanızı öneririm. Profesyonel olarak grafik tasarım yapıyorsanız ekranı muhteşem.

2. Bir seçenek olarak daha uygun bütçeli bir laptop + Asus ProArt Monitör şeklinde bir kurulum yapabilirsiniz. Renk düzenlemeleri kısmını evinizde/ofisinizde halledersiniz.

3D tasarım konusunda milyarlarca poligonla çalışmıyorsanız hemen hemen her güncel işlemci ve 16-32gb ram yeterli olur. Zaten işin render kısmında hangi modeli alırsanız alın masaüstü performansını vermeyecektir.

Son olarak Razer Blade serisinden uzak durun. Undervolt yapmadan termal sınırlara başlat menüsünde ulaşıyorlar. Eski işyerimde Razer Blade 2021 modelini kullanıyordum ve ne kadar sinir bozucu olduğunu anlatamam.

Bütçenizi biraz daha esnek tutabilirseniz Asus ProArt serisi bir notebook almanızı öneririm. Profesyonel olarak grafik tasarım yapıyorsanız ekranı muhteşem.

2. Bir seçenek olarak daha uygun bütçeli bir laptop + Asus ProArt Monitör şeklinde bir kurulum yapabilirsiniz. Renk düzenlemeleri kısmını evinizde/ofisinizde halledersiniz.

3D tasarım konusunda milyarlarca poligonla çalışmıyorsanız hemen hemen her güncel işlemci ve 16-32gb ram yeterli olur. Zaten işin render kısmında hangi modeli alırsanız alın masaüstü performansını vermeyecektir.

Son olarak Razer Blade serisinden uzak durun. Undervolt yapmadan termal sınırlara başlat menüsünde ulaşıyorlar. Eski işyerimde Razer Blade 2021 modelini kullanıyordum ve ne kadar sinir bozucu olduğunu anlatamam.
2. seçeneği hiç düşünmemiştim, gerçekten çok mantıklı. Ekranı yüzünden elediğim işlemcisi daha güçlü laptopları da tercih edebilirim öyle yaparsam. Şimdi biraz araştıracağım bu seçeneği. Çokk teşekkür ederim 🙏🙏

Bu fiyata 3070 4060 laptop fazla değil mi daha ucuza 4070 laptoplar var.
2K imiş paneller kusura bakmayın.
Evet tamamen panel yüzünden bunları seçtim. Ama belki laptopun yanına monitör alırsam daha uygun fiyata daha güçlü laptopları tercih edebilirim

Razer Blade konusunda ekleme yaptığınız için çok teşekkür ederim. İşlemci olarak diğer baktığım modellerden daha iyi olduğu için düşünüyordum ama dediğiniz gibiyse onu eleyeceğim. Şu an Asus Tuf + ProArt monitör seçeneğini de düşünüyorum

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı