4 GB RAM 3.1 GB görünüyor

kytrialol

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
HP 620 / Intel T4500 / Intel GMA 4500M / 4 GB Ram
RAM
4 GB
Anakart
P5VD2-MX
İşlemci
İntel E4500
Arkadaşlar selam, bilgisayarımda 2+2 GB RAM takılı fakat 3.1 GB olarak gözüküyor. Oyun oynarken sorun çıkıyor, tam kullanma nasıl yapabilirim? Birkaç video izledim yapamadım. MSConfig ile denedim olmadı, BIOS ayarı ile yapıyorlar fakat ben kendi anakartımda o ayarı bulamadım.

Videoda gördüğüm BIOS ayarı;
Chipset > İntegrated Graphics: Forces > UMA mode: UMA Specified > UMA Frame Buffer size: 64M

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows sürümünüz 32 bitse ondan dolayı bu hatayı alıyor olabilirsiniz. İşlemci eğer destekliyorsa 64 Bit Windows sürümü yüklerseniz RAM'in tamamını kullanabilirsiniz.

Windows'unuz 32 Bit mi yoksa 64 Bit mi olarak kurulu? Önce onu kontrol edin. Eğer 64 Bit ise Görev yönetinizi açın Performans sekmesinde Bellek kısmına gelin sağ altta Donanıma ayrılmış bellek kısmını kontrol edin.

1686297563169.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows sürümünüz 32 bitse ondan dolayı bu hatayı alıyor olabilirsiniz. İşlemci eğer destekliyorsa 64 Bit Windows sürümü yüklerseniz RAM'in tamamını kullanabilirsiniz.
Windows 64 bit ve işlemci 64 bit destekliyor.

Windowsunuz 32bit mi yoksa 64 bit mi olarak kurulu. önce onu kontrol edin. Eğer 64 bit ise Görev yönetinizi açın Performans sekmesinde Bellek kısmına gelin sağ altta Donanıma ayrılmış bellek kısmını kontrol edin.

Eki Görüntüle 1813172
1686297798608.png

898 MB.

En güncel BIOS sürümü ile güncellerseniz düzeleceğini sanıyorum bende de Foxconn G31MXP vardı 3.2 gözüküyordu güncelleyince düzeldi.
Nasıl güncelleyebilirim?

Görev yöneticinizi açıp ekran görüntüsü atabilir misiniz?
Hangi kısmı atayım?

Foxconn için bazen bu gibi sıkıntılar olabiliyor. Denildiği gibi BIOS güncellemesi ile düzelebilir. Desteği kapalı gözüküyor. Elinde olan arkadaşlar varsa atabilir.

Geri
Yukarı