4 GB RAM'li eski bilgisayara hangi işletim sistemi kurulmalı?

• Konuyu başlatan CSS
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 18
  • Görüntüleme 2B
Windows 10u kurarken Rufus ile USB hazırlayıp kurmayı denediğimde hata veriyordu bende Windows Media Creation Tool ile kurmuştum. Windows 8.1i Rufus olmadan nasıl kurabilirim?

Windows Embedded 8.1 Industry Pro veya Linux Mint XFCE, RAM'i 8 GB'a yükseltip 10 kurabilirsiniz. İşlemciniz PGA478 olduğu için anakart yükseltip en azından LGA775 veya LGA 1156 bir anakarta geçip 775'te Intel Core 2 serisi, 1156'da da en az i5 650 işlemci almaya çalışın.

USB kurulumu yapmadım hiç. DVD üzerinden kurulum yaptığım için hiç USB ile işim olmadı açıkçası. Ama Rufus'ta eski sistemler için bir ayarı seçmeniz gerek diye biliyorum. Disk bölüm düzeni MBR olmalıydu sanki.

USB kurulumu yapmadım hiç. DVD üzerinden kurulum yaptığım için hiç USB ile işim olmadı açıkçası. Ama Rufus'ta eski sistemler için bir ayarı seçmeniz gerek diye biliyorum. Disk bölüm düzeni MBR olmalıydu sanki.

MBR seçip Rufus'tan ISO'yu yazdırdım ama BIOS'tan USB'yi seçince önce yükleme ekranı geliyor sonra Windows masaüstü açılıyor.

10 yıllık masaüstü bir bilgisayara hangi işletim sistemi kurulmalı? Özellikleri: 4 GB RAM, Intel Pentium(R) 4 CPU 3.00GHz var, ekran kartı sanırım yok.
Bu sisteme hızlanması için SATA SSD ise Crucial 1TB aldım Windows 10 kurdum fakat donmalar oluyor. Windows 7 mi kurmalıyım yoksa Win 8.1 mi?
Tam model (SKU) numarası nedir işlemcinin? Niye soruyorum, 64 bit mi, xD bit (NX bit) desteği var mı?
Windows XP sonrası Windowslar xD/NX bit şart koşar.
64 bit ise malum.
Her halikarda, eğer internete bağlanacaksa, sakın ama sakın, Windows 10'dan daha aşağı Windows kurmayın. Güvenlik güncellemesi almıyorlar eğer kurumsal anlaşmanız yoksa.
Bana kalsa 64/32 bit durumuna göre bir Linux, FreeBSD kurun, kurcalayın. Intel Pentium III 733'üm var. Çok eğleniyoruz onunla. Seri, paralel, ses kartı arabirimi (joystick için) var tabi.

Geri
Yukarı