4 GB RAM'li sistemde Minecraft nasıl oynanır?

MRtotoro

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba 2010 model bir laptopum var ve bu laptopta nasıl kasmadan Minecraft oynarım?
Sistem özelliklerim: 4 GB RAM İşlemci: Intel Core i3 hard disk: 250 GB SSD grafikler: Intel HD.
Yorumlarınızı bekliyorum.

Merhaba 2010 model bir laptopum var ve bu laptopta nasıl kasmadan Minecraft oynarım?
Sistem özelliklerim: 4 GB RAM İşlemci: Intel Core i3 hard disk: 250 GB SSD grafikler: Intel HD.

Minecraft Java Edition OpenGL kullandığından Linux tarafında çok daha iyi performans veriyor. Linux'un eski donanımlarla daha iyi çalıştığını da varsayarsak Linux tarafına dilerseniz bir şans verebilirsiniz.

Linux Mint Xfce, Lubuntu, Linux Lite gibi dağıtımlara bakabilirsiniz.

Çözünürlük düşürün,720P uygundur.Optifine kullanın,özel ayarlara erişim mevcuttur.Chunk gibi basit şeyleri düşürün.i5 3230M ile rahatça oynuyorum.Turbo frekansın etkisi de yok sayılamaz.

1.8.9 oynarsınız rahatça,biraz optimize özürlü bir sorun olmasına rağmen.Sadece bir miktar ayar yapmanız gerekiyor.Oyun oynarken tam verim için arkaplanda açık uygulama bırakmayın.İşlemci zaten güçsüz frekansı da az,daha da fazla
tamam optifineyi yükleyip geliyorum.

Minecraft Java Edition OpenGL kullandığından Linux tarafında çok daha iyi performans veriyor. Linux'un eski donanımlarla daha iyi çalıştığını da varsayarsak Linux tarafına dilerseniz onlara bir şans verebilirsiniz.

Linux Mint Xfce, Lubuntu, Linux Lite gibi dağıtımlara bakabilirsin.
Hepinizin cevaplarına teker teker bakıcam.

Benim de seninkine benzeyen bir sistemim var Minecraft'taki serverlarda oynarken ortalama 70-100 fps alıyorum.
1.8 le 1.10 arası sürümler bana yeter.
Siz o sürümlerin Optifine versiyonlarını indirip grafik ayarlarının hepsini düşüğe çekerseniz çok olmasa da iyi bir performans alabilirsiniz. Ama optifine'dan sonra iş biraz da ekran kartına bağlı kalıyor.

Bu arada ek olarak Minecraft'taki serverlarda oynarsanız kalabalık ortamlardan mutlaka uzaklaşın, çünkü kalabalık bir ortama ışınlanırsanız oyun çok kasar ve kötü bir performans alırsınız. O an oyunun çökme ihtimali bile vardır ama ben yaşamadım hiç.

Son düzenleme:
Benim de seninkine benzeyen bir sistemim var Minecraft'taki serverlarda oynarken ortalama 70-100 fps alıyorum.

Siz o sürümlerin Optifine versiyonlarını indirip grafik ayarlarının hepsini düşüğe çekerseniz çok olmasa da iyi bir performans alabilirsiniz. Ama optifine'dan sonra iş biraz da ekran kartına bağlı kalıyor.

Bu arada ek olarak Minecraft'taki serverlarda oynarsanız kalabalık ortamlardan mutlaka uzaklaşın, çünkü kalabalık bir ortama ışınlanırsanız oyun çok kasar ve kötü bir performans alırsınız. O an oyunun çökme ihtimali bile vardır ama ben yaşamadım hiç.
Optifineyi indirdim ancak açamadım oysaki javada yüklü aslında bi tane mac bookum var
onda 200 fps filan oluyo full grafikte ancak genelde bu külüstürü kullandığımdan bu konuyu başlattım neden optifineyi açamıyorum?

Aslında hata almadım optifinenin üstüne tıkladığımda optifinenin klasörü çıktı karşıma.
Normalde java simgesi olması gerekmiyorumu?

OptiFine'yi indirdim ancak açamadım oysaki Java'da yüklü aslında bir tane Mac bookum var.
Onda 200 FPS filan oluyor Full grafikte ancak genelde bu külüstürü kullandığımdan bu konuyu başlattım neden OptiFine'yi açamıyorum?

Aslında hata almadım OptiFine'nin üstüne tıkladığımda OptiFine'nin klasörü çıktı karşıma.
Normalde Java simgesi olması gerekmiyor mu?

Hocam sağ tıklayıp birlikte aç deyip Java'yi seçin.

Geri
Yukarı