Çözüldü 4 gün üst üste mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

KomutanLogar0

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Son 4 gündür (bugün hariç) bilgisayar boştayken veya video izlerken, internette gezerken vb. mavi ekran hatası alıyorum. Oyun oynarken hiçbir sorun yok. Arkadaşlar. Buna benzer konular açmıştım ancak yanıtlanmadı. Yardımcı olursanız çok ama çok sevinirim. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür eder, iyi günler dilerim.
Minidump dosyası: miniddump - Google Drive
Ekran kartı: NVIDIA GeForce RTX 2060 Super.
İşlemci: AMD Ryzen 5 3500X.
RAM: Corsair Vengeance 16 GB (8x2).
M.2 SSD (Windows yüklü): Kingston A2000 500GB.
SATA SSD: Patriot P220 2048 GB.

Çözüm
BIOS güncelleyin:

Bir de aynı sayfadan Ethernet sürücüsünü güncelleyin. XMP niye açmıyorsunuz?
BIOS güncelleyin:

Çözüm
BIOS güncelleyin:

Hocam XMP nedir? Nereden açabilirim? Teşekkürler.

XMP (eXtreme Memory Profile) RAM'ler için önceden hazırlanmış bir frekans profilidir. Şu anda varsayılan hız olan 2133 MHz'te kullanıyorsunuz, halbuki RAM'leriniz 3000 MHz. Bir sorun çıkardı da mı kapattınız manasında sormuştum. BIOS'ta Ai Tweaker bölümünün altındaki Memory Frequency ayarından seçebiliyor olmanız lazım.

XMP (eXtreme Memory Profile) RAM'ler için önceden hazırlanmış bir frekans profilidir. Şu anda varsayılan hız olan 2133 MHz'te kullanıyorsunuz, halbuki RAM'leriniz 3000 MHz. Bir sorun çıkardı da mı kapattınız manasında sormuştum. BIOS'ta Ai Tweaker bölümünün altındaki Memory Frequency ayarından seçebiliyor olmanız lazım.
Çok teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı