40.000 TL'ye gaming laptop önerisi

Bütçe
40.000
Neden 2K'da üzer ? QHD kötü bir şey mi ? Bilgim olmadığından soruyorum. Ne almamı önerirsiniz ?
Hayır kötü bir şey değil. Arkadaş sanırım ekran 2K diye oyunları 2K'ya oynamak zorunda olduğunuzu sanıyor. G16'yı veya Nitro 16 modelini alabilirsiniz.

Neden 2K'da üzer? QHD kötü bir şey mi? Bilgim olmadığından soruyorum. Ne almamı önerirsiniz?

40.000 TL bütçeniz olduğu için G15 alabilirsiniz 85 derecelerde takılıyor. Kendine ait bir programı bulunmadığı için Alienware Command Center kullanıyor ancak bu uygulama biraz sıkıntılı. Yani fan hızını vs. ayarlayamazsınız.
Ben uğraşamam derseniz Nitro 16'da iyi bir seçenek. Ekranı güzel , RGB klavyesi ve sıvı metali var.

Haa anladım, 2K'da 8 GB VRAM yetmez mi?

Bu arada başka laptoplar da önerir misiniz?

2K'da sizi oynatır günümüz için yeterli. FPS konusunuda DLSS ile hallederim derseniz QHD alabilirsiniz karar sizin.

Son düzenleme:
Hocam kafam karıştı biraz. Benim istediğim özellikler şunlar :

Önceliğim kaliteli bir soğutma.

Mümkünse 2K ekran. (ama ekran kaliteli)

Pilini istediğimde tak çıkar yapabilmek çünkü oyun oynarken şarjda olacak.

Servis-garanti gibi konularda sıkıntı çıkmayacak.

4070 laptop alabilirsin o fiyata:
Yok ben kaliteli bir 4060 alayım diyorsan da yukarıda atılan Acer Nitro 16 al.
Yanı bence kaliteli bir 4060 almak daha mantıklı değil mi ? Siz olsanız neyi tercih ederdiniz ? Dell G16 iyi değil mi ?

Hocam kafam karıştı biraz. Benim istediğim özellikler şunlar :

Yanı bence kaliteli bir 4060 almak daha mantıklı değil mi ? Siz olsanız neyi tercih ederdiniz ? Dell G16 iyi değil mi ?
Bir de attığınız 4070 neden ucuz ? Kalitesiz diye mi ?

Hocam kafam karıştı biraz. Benim istediğim özellikler şunlar:

2K harici Nitro 16 tam size göre. Harika bir soğutması var.

Yanı bence kaliteli bir 4060 almak daha mantıklı değil mi? Siz olsanız neyi tercih ederdiniz? Dell G16 iyi değil mi?

Kaliteli bir 4060 tercih ederdim. Dell G16 iyidir fakat 4060 ekran kartı 2K'lık bir kart değil. Günümüz oyunlarını oynarsınız ama ileriye doğru 2K'da zor oynatır. O yüzden size tavsiyem Acer Nitro 16. Ben de onu tercih ederdim.

Bir de attığınız 4070 neden ucuz? Kalitesiz diye mi?

Şöyle ki kasa ve panel kalitesi diğer atılan modellerden daha giriş seviyesi. Hor kullanmazsanız kullanılabilir yani.

2K harici Nitro 16 tam size göre. Harika bir soğutması var.

Kaliteli bir 4060 tercih ederdim. Dell G16 iyidir fakat 4060 ekran kartı 2K'lık bir kart değil. Günümüz oyunlarını oynarsınız ama ileriye doğru 2K'da zor oynatır. O yüzden size tavsiyem Acer Nitro 16. Ben de onu tercih ederdim.

Şöyle ki kasa ve panel kalitesi diğer atılan modellerden daha giriş seviyesi. Hor kullanmazsanız kullanılabilir yani.
Acer Nitro 16 AN16-41 NH.QLLEY.001 incelemesi | DonanımHaber Forum Evet sanırım dediğiniz laptop gerçekten kaliteli ama ekran kısmı beni biraz düşündürüyor keşke 2K olsaydı. Fifa çok oynuyorum 2K olması iyi olurdu. Peki Acer'in servis-garanti gibi konularda nasıl ? Pilini çıkartabiliyor muyuz ?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
hocam şu videoda Asus Tuf'dan bahsediliyor o nasıldır ?

Geri
Yukarı