40 bin TL laptop önerisi

Bütçe
40000

IRICHAPPLE

Centipat
Daha fazla  
Max 40 bine laptop almam lazım. Daha çok iş, öğrencilik ve arada oyun için kullanılacak. Pil ömrü yeterli olsun, kaliteli ekranı olsun,16.5 inç aşağısı olmasın, en az 120 Hz yüksek parlaklık olan ve oyun açmakta canımı sıkmayacak bir laptop. Kronik sorunları olmayacak bir model olsun, marka canımı sıkmadan bana yardımcı olabilsin.

Maalesef pil ömründen feragat etmeniz gerekebilir oyun bilgisayarlarında.

Oyun bilgisayarında pil ömrü bekleme.

Biliyorum harici GPU nedeniyle oldukça düşük pil ömürleri var. Fakat ben muadilleri arasından iyi bir pil ömrü olsun demek istemiştim, bazı tanıdıklarımın bilgisayarları 1 saatte kapanırken benimki yine 2 3 saati görüyor.

Maalesef pil ömründen feragat etmeniz gerekebilir oyun bilgisayarlarında.

Ben de bunu bulmuştum HP Victus Gaming 16-r1002nt (9J206EA) Notebook

Sizinki daha güçlü bir bilgisayar gibi duruyor ama benim attığımı almak daha mantıklı olmaz mı? Çok ağır oyunlar oynanmayacak bu nedenle 4050 gayet yeterli olur. İş ve öğrencilik için kullanılacağı için 32 GB bellek ve 1 TB SSD daha makul gibi, stereo hoparlörüde unutmamak gerek ve bilgisizliğimle söylüyorum ama Intel işlemciler daha optimize çalışarak pil ömrünü uzatmaz mı?

Biliyorum harici GPU nedeniyle oldukça düşük pil ömürleri var. Fakat ben muadilleri arasından iyi bir pil ömrü olsun demek istemiştim, bazı tanıdıklarımın bilgisayarları 1 saatte kapanırken benimki yine 2 3 saati görüyor.

Ben de bunu bulmuştum HP Victus Gaming 16-r1002nt (9J206EA) Notebook

Sizinki daha güçlü bir bilgisayar gibi duruyor ama benim attığımı almak daha mantıklı olmaz mı? Çok ağır oyunlar oynanmayacak bu nedenle 4050 gayet yeterli olur. İş ve öğrencilik için kullanılacağı için 32 GB bellek ve 1 TB SSD daha makul gibi, stereo hoparlörüde unutmamak gerek ve bilgisizliğimle söylüyorum ama Intel işlemciler daha optimize çalışarak pil ömrünü uzatmaz mı?
HP Victus 16-R1049NT 9J251EA Intel Core İ5-14500HX 32 GB 1 TB SSD 8 GB RTX4060 16.1" FHD Dos Dizüstü Bilgisayar Fiyatları ve Özellikleri daha ucuza 4060'lı modeli varmış.

Son düzenleyen: Moderatör:
@IRICHAPPLE 4050 bence alınmamalı. RAM ve SSD ileride yükseltilebilir.
Pil ömrü markaya değil de modele ve kullanılan cihaza göre değişir. Hx serisi bir işlemcinin pil ömrü uzun olmaz diye tahmin ediyorum. Yeni bir cihaz. İncelemeleri çoğalsın net veriler elde edebiliriz.

4050 neden alınmaz? 40 bin TL veriyorum sizi bilmem ama bence yüksek bir miktar, 40 bin TL verip üzerine SSD ve RAM yükseltmek istemiyorum.

4050 neden alınmaz? 40 bin TL veriyorum sizi bilmem ama bence yüksek bir miktar, 40 bin TL verip üzerine SSD ve RAM yükseltmek istemiyorum.
Bütçesinde 4060 var da ondan.
40 Bin TL verip daha yüksek performans almak yerine canın sıkılınca değiştirebileceğin parçalara bakarak tercih yapma.

Bütçesinde 4060 var da ondan.
40 bin TL verip daha yüksek performans almak yerine canın sıkılınca değiştirebileceğin parçalara bakarak tercih yapma.

Zaten sonradan attığımda daha ucuza 4060'lı bulmuştum. Üzerine 4-5 bin daha verip garantiden çıkma riskine girip bilgisayarcıya verip RAM SSD yükseltmeye zahmet yok.

Geri
Yukarı