40 bin TL'ye mühendislik ve oyun için bilgisayar önerisi

Bütçe
40-42.000

Humbel

Hectopat
Makaleler
1
Uzun süreli kullanım amaçlı alacağım ancak soğutmada üzmeyecek bir şey arıyorum. 2 model arasında kaldım. Ancak siz ne önerirsiniz? Oynayacağım oyunlar LoL - Valorant - CS2 tarzı oyunlar. Bunun yanında da mühendislik uygulamaları ile uğraşacağım.

Dell G16 7630:

ASUS TUF A15:

Açıkçası Dell daha cazip geliyor ancak Dell'in aşırı ısındığını, 90-100 dereceleri gördüğünü söyledikleri için biraz rahatsız etti beni. Bu ikisi arasında ne önerirsiniz, ASUS'un AMD olması sorun yaratır mı?

Uzun süreli kullanım amaçlı alacağım ancak soğutmada üzmeyecek bir şey arıyorum. 2 model arasında kaldım. Ancak siz ne önerirsiniz? Oynayacağım oyunlar LoL - Valorant - CS2 tarzı oyunlar. Bunun yanında da mühendislik uygulamaları ile uğraşacağım.

Dell G16 7630:

ASUS TUF A15:

Açıkçası Dell daha cazip geliyor ancak Dell'in aşırı ısındığını, 90-100 dereceleri gördüğünü söyledikleri için biraz rahatsız etti beni. Bu ikisi arasında ne önerirsiniz, ASUS'un AMD olması sorun yaratır mı?
Aynı sorun TUF serisinde de var hocam ayrıca laptopta şahsi fikrimce AMD den uzak durulmalı çünkü çok ısınıyor.

Aynı amaçlar doğrultusunda ROG STRIX G16 aldım gayet memnunum birkaç kronik sıkıntısı dışında yetiyorda artıyor fakat sizin bütçenizi aşıyor eğer ısınmada sorun yaşamak istemiyorsanız ve bütçenizi de arttırabilecekseniz https://www.hepsiburada.com/asus-ro...6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-hbcv00003vcstk

Benim istediğim de en başından beri buydu ancak bütçede sorun olunca mecburen geri çekmek zorunda kaldım. Dell alırsam ısınma konusunda aşırı mı pişman olurum soğutucu falan alsam?

Benim istediğim de en başından beri buydu ancak bütçede sorun olunca mecburen geri çekmek zorunda kaldım. Dell alırsam ısınma konusunda aşırı mı pişman olurum soğutucu falan alsam?
Bu fiyat bandında Dell iyi bir seçenek kasa kalitesi bu fiyat bandına göre güzel. Acer de bakabilirsiniz sizin için link ekleyeyim:

Acer Nitro 5 kronik olduğu için tercih etmek istemiyorum.
Dell alacağım gibi duruyor da hocam bu dediğim oyunlarda da mı çileden çıkarır beni, özellik olarak çok iyi çünkü Dell'de.

Acer Nitro 5 kronik olduğu için tercih etmek istemiyorum.
Dell alacağım gibi duruyor da hocam bu dediğim oyunlarda da mı çileden çıkarır beni, özellik olarak çok iyi çünkü Dell'de.
Hocam öncelikle şundan bahsedeyim solidworks için konuşayım simulasyon yapmadıktan sonra zaten bilgisayarınızı aman aman zorlamayacaktır. Ayrıca çileden çıkarma durumu olacağını sanmıyorum ama ille de soğutması çok iyi olmalı diyorsanız Rog Strix almaya bakın sıvı metal ve 3 fanlı soğutması var gayet üst düzey bir soğutma.

Hocam öncelikle şundan bahsedeyim SolidWorks için konuşayım simulasyon yapmadıktan sonra zaten bilgisayarınızı aman aman zorlamayacaktır. Ayrıca çileden çıkarma durumu olacağını sanmıyorum ama ille de soğutması çok iyi olmalı diyorsanız ROG STRIX almaya bakın sıvı metal ve 3 fanlı soğutması var gayet üst düzey bir soğutma.

ROG STRIX pek mümkün görünmüyor gibi duruyor, sanırım Dell alacağım gibi pek de alternatif olmadığı için.

Geri
Yukarı