400TL'ye İkinci El Bisiklet Önerisi

fatih0123

Hectopat
Daha fazla  
Malum yaz geldi, ben de bisiklet almak istiyorum. Bütçem 400TL, ekipman vs. hariç.
  • Boy: 167cm
  • Kilo: 59kg
Yaşadığım yer biraz yokuşlu, o yüzden yokuşlarda çok kasmayacak bir bisiklet istiyorum. En fazla 35-50 km'lik turlar yaparım, 2. el tavsiyeler yapacaksınız ilan görürseniz lütfen onu da atın.

Haha çok şaşırdım doğrusu. Technopat'da bisiklet önerisi :D
Şaşırılacak bir durum yok Recep Baltaş bile kullanıyor aktif olarak artık :) Ben de keza aynı şekilde, birçok kişiye de aşılamaya çalışıyoruz, son 1 senedir özenip alanların sayısı az değil hani.

Bianchi - Scorpion modelini öneririm. 21 viteslidir, tabi hem vites hemde bacak kasların sayesinde yokuşu çıkarsın. Birde bisikletçiye gidip, dağ dişlisi taktırmak istiyorum dersen ohooo süper olur.
Evet çelik kadrolu bisikletle rampaları ohooo çok rahat tırmanırız şahane ya :D Arkadaşlar yokuş çıkacağım diyen kişiye Full Süspansiyon çelik kadro bisiklet mi önerilir Allah aşkına yapmayın ya :(
O bisikletle 35-50km turlar işkence olur, rampa falan da çıkamazsın. İstediğin rubleyi tak, aynakol istediğin kadar rahatlasın bu sefer de hızın yetersiz kalacak aldığına aldırana bela okuyacaksın ondan sonra.

Bence Bianchi Scorpion var. Arazide kullanmak iyi olur mu peki?
Her ne kadar Full Süspansiyon diye geçse de şok emme gibi bir kabiliyeti yok o süspansiyonların. Mancınık usulüne dayalı bir şekilde gelen yükü geri tepiyor yalnızca kontrolsüzce, bu bütçeye daha iyisi de beklenemez zaten. Patika yollara girilir ancak bisiklet genel yapısı itibariyle zaten hor kullanmaya gelecek seviyede parçalara sahip değil. Vites çekiş sistemi erkenden bırakır kendini, serilir yerlere :)
Eğimli patika toprak yollara izin var ancak sert engebeli zeminde sürmeni tavsiye etmem.

:) Adamı öldüreceksin. Arazi kullanımı içinse alma. Şehir için NG 650 veya XC 150 tercih edebilirsin.

@BilgisayarKurdu
Giriş segmentinin değişmeyen modelleri bellidir zaten, ikinci el piyasası en çok olan modeller de bunlar. Önerisine kulak verip temiz XC150 mümkünse yeni modellerin HD versiyonlarını tercih edebilirsin, belki bir tık bütçe artırman gerekebilir HD modellerin ikinci elleri için.
Ama gerek ağırlık gerek kadro ve süspansiyon yapısı gerekse fren kabiliyeti anlamında seni memnun eder. Tourney seviyesi vites çekiş sistemi de yukarıda bahsi geçen modelden kat ve kat iyidir. Yarı profesyonelin en dibidir ancak yinede iyidir, az kullanmadık o setten.

Benim de ilk bisikletim XC150'ydi zamanında, yeni başlayan adamı tasarım itibariyle cezbeden bir görüntüye sahipti.

I6aeDmu.jpg

Tabi sonradan yükselte yükselte böyle bir bisiklete sahip oldum kısa sürede, mutluyuz kısacası sürdüğümüz için :)

20170404_190110.jpg

Bizim aletin modeli yok işin kötüsü :) Tüm parçalar toplama diyebileceğim tarzda bir araya getirildi.
Neredeyse tüm parçaları sıfır alındı, aynakol - ön aktarıcı falan ikinci el alındı.
Maliyetini sorarsan kaç bin TL harcadığımı inan ben de bilmiyorum. Çok para gitti ne yalan söyleyeyim.

Alet normalde çok daha hoş, G4 ekranında çok daha şahane görünüyor.
Ama çözünürlüğü düşürüp Technopat'a atınca bir şeyler oluyor fotoğraflara :)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı