4070 ekran kartı değerleri normal mi?

Bir de fanlar 2200-2400 arası dönüyor sesten rahatsız oluyorum azaltsam sorun olur mu?
Yaklaşık 1500 civarına kadar düşürmeyi deneyebilirsiniz oda sıcaklığınıza göre bir indirip bir arttırarak günlük normal kullanımınıza hangisi daha uygun onu kendiniz bulmalısınız. Ama ekran kartını zorlayacak derecede ağır oyun vb. oynarken (Ray Tracing açtığınız zamanlarda vs.) en az 2500 civarı bir şey yapmanızı öneririm. Eğer kasanızda CPU ve GPU sıcaklık değerlerini görebildiğiniz bir ekranınız varsa işiniz kolay olur. Eğer onlar yoksa da telefonunuza ve bilgisayarınıza spacedesk indirerek (PC için client versiyonunu indirin) telefonunuzu ikinci ekran olarak kullanabilirsiniz. Daha sonra HWiNFO, SpeedFan veya MSI Afterburner gibi uygulamalar ile CPU, GPU ve bu ikisinin fanlarının RPM değerlerini gösteren uygulamaları indirip telefonunuzdan görebilirsiniz. Ondan sonra duruma göre bir ayarlamalar yaparsınız.

Yaklaşık 1500 civarına kadar düşürmeyi deneyebilirsiniz oda sıcaklığınıza göre bir indirip bir arttırarak günlük normal kullanımınıza hangisi daha uygun onu kendiniz bulmalısınız. Ama ekran kartını zorlayacak derecede ağır oyun vb. oynarken (Ray Tracing açtığınız zamanlarda vs.) En az 2500 civarı bir şey yapmanızı öneririm. Eğer kasanızda CPU ve GPU sıcaklık değerlerini görebildiğiniz bir ekranınız varsa işiniz kolay olur. Eğer onlar yoksa da telefonunuza ve bilgisayarınıza spacedesk indirerek (PC için Client versiyonunu indirin) telefonunuzu ikinci ekran olarak kullanabilirsiniz. Daha sonra HWiNFO, SpeedFan veya MSI Afterburner gibi uygulamalar ile CPU, GPU ve bu ikisinin fanlarının RPM değerlerini gösteren uygulamaları indirip telefonunuzdan görebilirsiniz. Ondan sonra duruma göre bir ayarlamalar yaparsınız.

Sağ olun deneyeceğim zaten CPU ısınmıyor GPU da sıcaklık var NVIDIA'dan bakıyordum değerlere ben.

Yeni konular

Geri
Yukarı