45.000 TL'ye kadar laptop önerisi

sssinan

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba,
Donanım konusunda pek bilgim yok. Bu yüzden burayı keşfettim ve müthiş aktiflik var. Şimdiden öneriler için sağ olun.
Akşamdan beri son konuları okuyorum bunlar doğrultusunda 3 tane laptop belirledim. Bunlardan hangisini almalıyım karar veremedim.
Yazılım mühendisiyim. Çalışırken kullanacağım. MacBook Air M1 16 GB laptop vardı tatmin etmedi satıyorum o yüzden.
Bunun yerine Gaming laptop almak istiyorum. Satarken Gaming açısından alıcılar da alması için. Yoksa Matebook S16 mantıklı gibi duruyordu.

Arkadaşlar donanım bilgim pek yok. Tek istediğim işlerim de kullanabileceğim ama satarken de genele hitap edebileceğim bir cihaz.
İçlerinden özellik olarak en mantıklısı Acer gibi duruyor ama arkadaşlarım sonu er ile biten markalardan uzak durmamı söylemişti ne alaka bilmiyorum :) sadece bana problem çıkartmayacak uzun vadede kullanabileceğim bir cihaz arıyorum. Bütçe olarak 1-2 aşağı yukarı fark etmez.

Siz değerli donanım bilgili arkadaşlardan destek bekliyorum :)
Teşekkürler şimdiden.

Lenovo LOQ.
Benim konulardan çıkardığım cihazlar:
Veya aynı cihazın Ryzen modeli.

HP Victus:

ASUS TUF Gaming:

Acer Nitro 16:

Son düzenleme:
Aralarında en mantıklısı Nitro 16. fakat 32 GB RAM sizin için ne kadar gerekli?

Bunu alıp 512 GB SSD ekleyerek çok daha ucuza kapatabilirsiniz eğer 32 GB RAM çok gerekli değilse.

Sonu er ile biten markalardan uzak durmakta çok ayrı bir kafaymış.

Teşekkür ederim evet mantıklıymış hocam. Ek ssd takarsak garanti bozulmuyor mu? Harici SSD kullanıyorum zaten belki 512 de yeterli olabilir. Acer nitro genel olarak problemsiz bir cihaz mı? Sonralarda problem yaşayıp garanti gönderip işlerimin aksamaması için soruyorum.

Hocam ekran kartı çok lazım olmadığı için bütçeyi yükselten bu olması benim için boşa harcama olur. Teşekkürler yine de tavsiyeniz için.

Teşekkür ederim evet mantıklıymış hocam. Ek SSD takarsak garanti bozulmuyor mu? Harici SSD kullanıyorum zaten belki 512 de yeterli olabilir. Acer Nitro genel olarak problemsiz bir cihaz mı? Sonralarda problem yaşayıp garanti gönderip işlerimin aksamaması için soruyorum.

Hocam ekran kartı çok lazım olmadığı için bütçeyi yükselten bu olması benim için boşa harcama olur. Teşekkürler yine de tavsiyeniz için.

Sorunlu cihaz değil. İçini açmanız garantiyi bozmuyor zarar verilmediği sürece.

Yeni konular

Geri
Yukarı