45 bin TL hazır bilgisayar önerisi

Hocam ben bilgisayar işlerinden pek anlamam. Sadece duyduğum kaliteli 1-2 şey üzerinden İtopya'dan hazır sistemlere bakınıyorum.

Hocam 45kya 7900GRE'li sistem kurarsın ya. Bu bahsettiğim kart 4070 Ti Super'e denk bir kart. Bekle hemen toplayayım senın için 1 tane.
Hocam ben bilgisayar işlerinden pek anlamam. Sadece duyduğum kaliteli 1-2 şey üzerinden İtopya'dan hazır sistemlere bakınıyorum. ( siteye yeni girdim, yanıtla kısmını daha demin öğrendim :D.)

Hocam ben bilgisayar işlerinden pek anlamam. Sadece duyduğum kaliteli 1-2 şey üzerinden İtopya'dan hazır sistemlere bakınıyorum.

Hocam ben bilgisayar işlerinden pek anlamam. Sadece duyduğum kaliteli 1-2 şey üzerinden İtopya'dan hazır sistemlere bakınıyorum. ( siteye yeni girdim, yanıtla kısmını daha demin öğrendim :D.)

Aman hocam sen bileşenleri al bir yere gider 300-400 artık neyse toplatırsın 45k sadece kasa için harika bir bütçe. Ne yetersiz bir bütçe ne de aşırı lüks bir bütçe tam dozunda vallahi.

Aman hocam sen bileşenleri al bir yere gider 300-400 artık neyse toplatırsın 45k sadece kasa için harika bir bütçe. Ne yetersiz bir bütçe ne de aşırı lüks bir bütçe tam dozunda vallahi.
Normalde 30-35k ya arıyordum. Ancak baktım bu fiyata adam gibi bir şey elde edemeyeceğim, ailemle konuşup da ayarladım.

Normalde 30-35k ya arıyordum. Ancak baktım bu fiyata adam gibi bir şey elde edemeyeceğim, ailemle konuşup da ayarladım.

35k bütçen varsa da iyi bir şey toplanabilir fakat 4-5 sene sonra ekran kartını yükseltmen gerekecek. 45-50k gibi bütçelerde çok sağlam AMD sistemler toplanabiliyor.

3060 Ti ve 45k bütçe. Bütçeye göre ekran kartı çöp.
Şöyle bir şey buldum İtopya'da.
DDR4'müş. Önermem.
DD4 nedir tam olarak?

3060 Ti ve 45k bütçe. Bütçeye göre ekran kartı çöp.
Şöyle bir şey buldum İtopya'da.
DDR4'müş. Önermem.
4060 TI ayarlicaktım da, çevremden duyduğum kadarıyla 3060 ile 4060 arası çok bi' şey değişmiyor demişlerdi. Yukarda dediğim gibi, sistemlerden çok anlamam.

DDR4 nedir tam olarak?

RAM türü. DDR5 gibi yeni nesil RAM'ler daha iyi olur. Hem hız hem performans olarak.
AMD ile sorun yaşarsanız başa çıkmanız zor olabilir. AMD pek önermem.

DDR4 nedir tam olarak?

4060 Ti ayarlacaktım da, çevremden duyduğum kadarıyla 3060 ile 4060 arası çok bi' şey değişmiyor demişlerdi. Yukarıda dediğim gibi, sistemlerden çok anlamam.

Hocam bütçen en az 80k olmadığı sürece kesinlikle NVIDIA'ya bulaşma derim. NVIDIA kartlar denk oldukları AMD kartlara oyunlarda 7-8 FPS atıyor ama aralarında 13-14 bin TL gibi bir fark oluyor. 14 bin TL karşılığında 8 FPS kazanmak mantıklı mı onu siz düşünüceksiniz artık. Benim tavsiyem kesinlikle 7900GRE'li bir sistem olurdu.

Geri
Yukarı