45" ve üstü OLED monitör önerisi

Bütçe
100000

ismailkarsli

Hectopat
Yer
Sakarya
Daha fazla  
Meslek
Web Geliştiricisi
OLED panelleri seviyorum ancak alt teknolojilerinden pek anlamıyorum. OLED'lerdeki yanma ihtimali de canımı sıkıyor. Örneğin soğutmalı, QD-OLED teknolojili monitörler falan varmış. Bu konuda bilgili olan arkadaşlar yardımcı olabilir misiniz? Çok şey istemiyorum. Bir şeyler yanmasın, yatay olarak geniş ve 144Hz yenileme hızı üstü olsun yeterli :)

Eğer Samsung g9 alacaksan 95SC olanı almayı öneririm yenileme hızı, model yılı ve kalite daha iyi.

Evet sanırım o monitörden aldım, hatta şu anda ondan yazıyorum :)

Bir tek sorun 240hz etkinleştiremedim. Sizde böyle bir sorun olmuş muydu @furkankadirguzeloglu? Kutudan çıkan DP kablosunu kullandım ben.

240hz seçince çalışıyor ama birkaç saniye sonra ekran kapanıp tekrar açılıyor. Adaptive sync açınca ekran kapanma sorunu olmuyor ama bu sefer de ekran anlık parlıyor. Bilemedim 🫤

Siz hangi kabloyu kullanıyorsunuz şu anda?

Evet sanırım o monitörden aldım, hatta şu anda ondan yazıyorum :)

Bir tek sorun 240hz etkinleştiremedim. Sizde böyle bir sorun olmuş muydu @furkankadirguzeloglu? Kutudan çıkan DP kablosunu kullandım ben.

240hz seçince çalışıyor ama birkaç saniye sonra ekran kapanıp tekrar açılıyor. Adaptive sync açınca ekran kapanma sorunu olmuyor ama bu sefer de ekran anlık parlıyor. Bilemedim 🫤

Siz hangi kabloyu kullanıyorsunuz şu anda?
Kutudan çıkan DP kablosu ile kullanıyorum. Sorunsuzca 240 Hz çalıştırabildim sizin gibi hata almadım. Ekran kartınız destekliyor mu?

Kutudan çıkan DP kablosu ile kullanıyorum. Sorunsuzca 240 Hz çalıştırabildim sizin gibi hata almadım. Ekran kartınız destekliyor mu?
Ekran kartında DisplayPort 1.4 varmış. Dolayısıyla destekler diye düşünüyordum. Ekran kartı RX 6600 XT bu arada. Oyun için yetmese de en azından çalışırken işimi görür diye düşünmüştüm 😐

İş yüzünden Linux kullanıyorum. Belki o yüzden de olabilir. Windows kurup deneyeyim en iyisi. En azından sorun bilgisayarda mı monitörde mi yoksa kabloda mı anlarım.

Yeni konular

Geri
Yukarı