4K Monitörlü PC Toplama

eminilhan

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, 4K monitörü destekleyebilecek, grafik tasarım ve yazılım için kullanacağım, normalde oyun oynamıyorum ama hani belki oynarsam GTA 5 oynayabileceğim masaüstü bir bilgisayarı optimum şekilde ne kadara toplayabilirim? i7 3. nesil işlemci, 16 GB DDR3 ve GT630M sistemli laptobum bana işim için fazlasıyla yetiyor ama tek istediğim 4K ekran kullanmak gözlerim problemli olduğu için. Şimdiden teşekkür ederim.

Hocam ben 4-5 bin tl gibi bir şey düşündüm aslında. Monitör hariç. Ama ne kadar bütçe gerekiyor hiç bilgim yok. Olur mu olmaz mı? Ona göre bir yol izleyeceğim.
Sadece 4K monitör alıp laptopa bağlayabilirsiniz size yetiyor demişsiniz.
Hocam laptop eskidi. 2015 yılında aldım 2020 oldu. Ucuzdan satıp nakite çevirmek istiyorum. Sizce öyle mantıklı olmaz mı? Sizin düşünceniz nedir?
Sadece 4K monitör alıp laptopa bağlayabilirsiniz size yetiyor demişsiniz.
Yani bu GT630M ekran kartı 4k monitörü destekler mi acaba? Onu bilmiyorum.

Hocam 4K monitör ile ne yapacağınıza bağlı. 4K çözünürlükte oyun oynayacaksanız ciddi anlamda artırmanız gerek ama film dizi gibi işlerde rahatlıkla yeterli bir bütçe.

Hocam ben 4-5 bin tl gibi bir şey düşündüm aslında. Monitör hariç. Ama ne kadar bütçe gerekiyor hiç bilgim yok. Olur mu olmaz mı? Ona göre bir yol izleyeceğim.

Hocam laptop eskidi. 2015 yılında aldım 2020 oldu. Ucuzdan satıp nakite çevirmek istiyorum. Sizce öyle mantıklı olmaz mı? Sizin düşünceniz nedir?

Yani bu GT630M ekran kartı 4k monitörü destekler mi acaba? Onu bilmiyorum.
Sitede adam akıllı RAM bulamadım bunu alacaksın RAM olarak. Corsair Vengeance LPX 16GB(2x8GB) 3000MHz DDR4 Ram Fiyatı

Dosya Ekleri

• Adsız2.png
    Adsız2.png
    86,9 KB · Görüntüleme: 47
Hocam 4K monitör ile ne yapacağınıza bağlı. 4K çözünürlükte oyun oynayacaksanız ciddi anlamda artırmanız gerek ama film dizi gibi işlerde rahatlıkla yeterli bir bütçe.
Hocam yok oyun oynamamakta yeminliyim :D Grafik tasarım, yazılım, film falan filan. Oyun oynarsam anca gta 5 oynarım o da oynamamak için elimden geleni yapıyorum. Bütçe sizce ne kadar olmalı? Yani eğer yetiyorsa bütçeyi düşürürsem benim için iyi olur.
Sitede adam akıllı RAM bulamadım bunu alacaksın RAM olarak. Corsair Vengeance LPX 16GB(2x8GB) 3000MHz DDR4 Ram Fiyatı
Hocam sizce biraz daha düşük bütçeyle yapabilir miyim? Yani istediğim performansı alabilecek bir sistemi en düşük bütçeyle almak istiyorum.
Hocam sizin fikriniz nedir? Şuan ki laptop acaba 4k monitörü film photoshop gibi şeyler için destekler mi? Veya bir sistem toplasam en uygun nasıl olur?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı