4K OLED monitör almaya değer mi?

Bende 1 yıldan fazladır OLED monitör değil ama TV var. Görüntü o kadar güzel ki IPS monitörüme bakarken her gün lanet ederek bakıyorum. OLED'in laneti bir kere bulaşırsan diğer tüm ekranlar gözüne çöp gibi geliyor. Sıkılacağınızı da sanmıyorum hatta normal olan OLED görüntüsüymüş diye düşüneceksiniz. Alırsanız Asus OLED alın çok başarılı olduğunu söyleniyor.
peki aldığınız oled tv nin yanık garantisi var mı? şu aralar bazı firmalar oled yanığını da garanti kapsamına alıyor..oled konusunda tek çekincem yanık mevzusu..yada bazı firmalar yanık için iyi tedbirler getirmişler sizin aldığınız tvde bu koruma teknolojisi var mı?

Konu günceldir , herkesin yorumunu bekliyorum.
sizinle benzer durumdayım...elimde 2015 pc ve 144hz 24inç 1080p tn panel monitör var...hikayeli oyun sevmiyorum..eski nesil fps oyunları oynuyorum..valorant cs go oynamıyorum..elimdeki sistem ve monitör fps oyunları için eski oyunlar için gayet yeterli..film dizi olayım da yok..4k oled monitör ve yepyeni bir pc toplamak istiyorum ancak hiçbir sebep bulamıyorum geçiş için..kalite istiyorum ancak o kaliteyle yapacağım bir iş yok

Son düzenleme:
peki aldığınız oled tv nin yanık garantisi var mı? şu aralar bazı firmalar oled yanığını da garanti kapsamına alıyor..oled konusunda tek çekincem yanık mevzusu..yada bazı firmalar yanık için iyi tedbirler getirmişler sizin aldığınız tvde bu koruma teknolojisi var mı?

sizinle benzer durumdayım...elimde 2015 pc ve 144hz 24inç 1080p tn panel monitör var...hikayeli oyun sevmiyorum..eski nesil fps oyunları oynuyorum..valorant cs go oynamıyorum..elimdeki sistem ve monitör fps oyunları için eski oyunlar için gayet yeterli..film dizi olayım da yok..4k oled monitör ve yepyeni bir pc toplamak istiyorum ancak hiçbir sebep bulamıyorum geçiş için..kalite istiyorum ancak o kaliteyle yapacağım bir iş yok
LG OLED var bende 5 sene panel garantisi var. Oled ekranlarda piksel yanmasını engellemek için artık çok fazla yazılımsal destek var. Parlaklığı sürekli %100'de kullanıp ekranda bilerek sabit görüntü tutmazsanız yanık olayı çok azaldı. Tabi elektronik eşya olduğu için içine şans faktörü de giriyor. PC'de monitör olarak kullanmak biraz daha farklı çünkü ekranda görünen sabit görüntüleri elinizden geldiğince minimuma indirmeniz tavsiye ediliyor. Mesela windows görev çubuğunu otomatik kaybolacak şekilde ayarlarsanız o bölgedeki yanma ihtimalini azaltırsınız gibi. Bence bilgisayar için OLED ekranlar hala lüks ve riskli o yüzden durum tamamen maddi durumunuzla alakalı.

4k monitörler çok sistem kaynağı tüketiyor. bir iki sene sonra elimdeki sistemle yeni çıkan oyunlar ne derece iyi çalışır muallak.

Geri
Yukarı